Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 19d. 19:01

Prieš rugsėjį lietuviai užgulė Suvalkus – mokinius čia apiperka perpus pigiau

Prekybos centre „SAVAS“ atidaryta pirmoji „Pepco“ parduotuvė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Parduotuvėje

Paskaičiuota, kad išleisti vieną vaiką į mokyklą kainuoja 200 eurų, o lietuviai sakosi neturintys tiek pinigų, ypač, kai šeimoje ne vienas vaikas auga. Dėl to artėjant rugsėjui lietuviai ir vėl pigesnės išeities ieško Lenkijoje, kur sako sutaupantys ir dvigubai, praneša TV3 Žinios.

Pasak Suvalkuose pakalbintų pirkėjų, labiausiai kaimyninėje valstybėje apsimoka pirkti drabužius ir batus, tačiau čia besilankantieji šluoja ir viską, kas pasitaiko kelyje.

TV3 pakalbinta Aistė iš Panevėžio į vieną pusę sukorė 200 kilometrų tam, kad supirktų dukrai reikalingas prekes į mokyklą – nuo pieštukų, iki drabužių. Lietuvoje jai per brangu.

„Pirkčiau, bet ne tiek. Aš, teisybę pasakius, leidau šiandien sau ir atsipalaiduoti, nebeskaičiuoti ir pagalvoti, atsižvelgti, ir ko ji (dukra –15min) norėtų. Pasileidom visos trys plaukus, dar sugebėjom ir pasilepinti kažkiek“, – džiaugiasi pigesniu apsipirkimu Aistė.

Pigesniu apsipirkimu džiaugiasi ir kiti pašnekovai.

„Kaip bebūtų keista, norėtųsi, kad Lietuvoje taip apsimokėtų, bet atvažiavome – tikrai apsimoka. Nes per pusę (sutaupoma – 15min) to, ką aš būčiau išleidusi Lietuvoje, čia dar ir liko“, – teigia kita pašnekovė.

Lenkijos verslininkai pirkėjus vilioja ir akcijomis, tačiau lietuviai skaičiuoja, kad ir be nuolaidų Suvalkuose daug pigiau nei Lietuvoje. Vieni iš lentynų ima viską, kas tik po ranka pasitaiko, kiti teigia nesismulkinantys – perka tik drabužius, batus, praneša TV3 Žinios.

„Vienos kelnytės paskaičiavus, 5 eurai turbūt gavosi, trys komplektai – tai 15 eurų. Plius dar marškinėliai treji, tai taip sudedi, Lietuvoje tikrai taip nenusipirktum“, – teigė vilnietė.

Lenkijoje lietuviai per metus palieka daugiau nei 300 milijonų eurų. Į šią sumą įeina maisto produktai, drabužiai, avalynė, statybinės ir sodo prekės, baldai, alkoholis. Teigiama, kad apsipirkimo kelionės į Lenkiją dar padažnėjo Lietuvoje pabrangus alkoholiui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką