Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prieš savivaldos rinkimus Vilniaus tarybos nariams buvo padidintos išlaidos kanceliarinėms prekėms

Piniginė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Piniginė
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš pat savivaldos rinkimus lėšos kanceliarinėms prekėms Vilniaus tarybos nariams nuo 600 litų padidintos iki 1000 litų, rašo „Vilniaus diena“.

Šio sprendimo iniciatorius buvęs meras konservatorius Raimundas Alekna aiškino, kad lėšos kanceliariniams reikalams esą buvo didinamos siekiant taupyti. Tačiau konkrečių taupymo sumų ir tarybos narių atlyginimų dydžių jis nesugebėjo pasakyti.

„Išlaidas padidinome iki tūkstančio, tačiau sumažinome maksimalų darbo valandų skaičių, pagal kurį skaičiuojamas atlyginimas. Dabar negalima užsirašyti daugiau kaip 6o valandų darbo laiko per mėnesį“, – aiškino R.Alekna.

Anksčiau vidutiniškai kiekvienas Vilniaus tarybos narys per mėnesį gaudavo 900-1000 litų atlyginimą ir dar papildomai 600 litų kanceliarinėms išlaidoms – sumokėti už telefoną, internetą, pašto prekes, transporto nuomą, draudimą, degalus, viešojo transporto bilietus, raštinės prekes. Tačiau šios sumos užtekdavo ne visiems tarybos nariams, tad išmokas nuspręsta padidinti kone du kartus, iki 1000 litų.

R.Aleknos teigimu, padarius šiuos pakeitimus iš esmės kiekvieno tarybos nario per mėnesį gaunama pinigų suma smarkiai nepasikeitė, mat neliko galimybės piktnaudžiauti atsiskaitant už išdirbtas valandas. Tarybos nario atlyginimas apskaičiuojamas pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skelbiamą vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydį, atsižvelgiant į faktiškai sugaištą laiką. Tarybos nariai gauna užmokestį už dalyvavimą posėdžiuose ir atskirai jiems mokama už valandas, kurias jie skiria susitikimams su rinkėjais ar susipažinti su dokumentais.

Kiekvienas tarybos narys kanceliarinėms išlaidoms skirtas lėšas gauna kas ketvirtį metų ir tik nustatyta tvarka atsiskaitęs už anksčiau gautų lėšų panaudojimą. Per praėjusį ketvirtį neišleistos lėšos negali būti toliau naudojamos.

Tvarkos ir teisingumo partijos atstovas sostinės savivaldybės taryboje Gediminas Rudžionis sakė laikantis save kukliu žmogumi, tačiau jam neužtenka 1000 litų per mėnesį, kad galėtų padengti visas darbe būtinas išlaidas.

„Nėra ką ir kalbėt. Bėda ne tik, kad neužtenka, bet kad tų pinigų pagal įstatymus negali panaudoti taip, kaip reikia. Įsivaizduokit, aš kelis kartus per mėnesį važiuoju į susitikimus su rinkėjais, reikia nupirkti gėlių moterims, vaikams saldainių, kokio limonado vyrams. Bet negaliu, neleidžia esama tvarka. Aš toks proletariato žmogus, man svarbūs tokie dalykai. Be to, ir telefono išlaidų iki 200 litų per mėnesį gali išeiti“, – teigė G. Rudžionis.

Įvairių šalies miestų savivaldybių tarybų nariams skiriamų kanceliarinių išlaidų dydis smarkiai svyruoja. Daugiausia gauna Kauno tarybos nariai – per 1200 litų. Klaipėdos savivaldybės tarybos nariai išlaidoms turi 700 litų. Šiaulių – 640 litų. Panevėžio – 850 litų. Alytaus ir Marijampolės politikai išsitenka ir su 400-500 litų suma.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką