Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Privačių pensijų fondų dalyviai: valdžia viską nori pravalgyti šiandien

Daugiau nei pusę valstybės išlaidų pyrago kitąmet sudarys išlaidos socialinei ir sveikatos apsaugai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Nei esamų, nei būsimų pensininkų senatvė nėra saldi.
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo pirmininkės Irenos Degutienės siūlymą nepervesti kitąmet 2 proc. iš „Sodros“ į privačius pensijų fondus pastarųjų dalyviai vertina itin neigiamai ir tokį siūlymą vadina rinkimine kampanija.

Vyriausybė dar antradienio rytą ramino radusi būdą, kaip užkamšyti milijardo litų dydžio skylę kitų metų biudžete, tačiau nei prezidentė, nei Seimas, regis, laiminti ministrų kabineto pataisyto projekto neketina.

Skaudžiausiai žinia apie kitų metų taupymą pasitiko pensininkus – nors jiems žadėta nuo kitų metų atkurti prieškrizinį pensijų lygį, tai ketinama padaryti tik iš dalies. Seimo pirmininkė I.Degutienė teigė nesutinkanti su tokiu sprendimu ir pasiūlė alternatyvą – į privačius pensijų fondus kitąmet nepervesti 2 proc. iš „Sodros“.

Tačiau privačių pensijų fondų dalyviai teigia, kad toks sprendimas iš ateities pensininkų ne tik atimtų viltį gyventi sočiau, bet ir gyventojų tikėjimą bet kokia politine valia ir netgi paskatintų emigraciją.

Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys 15min.lt sakė, kad valdžios sprendimas 2008 metais sumažinti įmokas į privačių pensijų fondus nuo 5,5 proc. iki 2 proc. jau atėmė iš būsimų pensininkų per milijardą litų. Jei būtų atimti ir likę 2 proc., fondų pajamos per metus sumažėtų dar maždaug 370 mln. Lt.

„Politiškai kalbant tai – sutaupymas, žmogiškai – atėmimas iš būsimų pensininkų ir atidavimas dabartiniams pensininkams“, – sakė Š.Ruzgys.

Jis tokį siūlymą vertina kaip prasidedančią politinę kampaniją: „Dirbančiųjų būsimos pajamos tokiu būdu yra visiškai ignoruojamos, nesirūpinama rytojaus diena, pinigai bus pravalgomi šiandien vardan didesnių pajamų tų žmonių, kurie šiandien ir moka mokesčius ir išlaiko dabartinius pensininkus ir kitų išmokų gavėjus.“

Šiuo metu privačių pensijų fondai valdo apie 4 mlrd. Lt turto.

Paskatins emigraciją?

Š.Ruzgio teigimu, valdžia šiuo metu nesirūpina Lietuvos perspektyvomis. Būsimų pensininkų ignoravimas esą tik pagilins demografines problemas ateityje.

Finansų analitikų asociacijos eksperto Mindaugo Vaičiulio teigimu, sprendimas nepervesti įmokų į privačius pensijų fondus galėtų ateityje netgi paskatinti emigraciją.

„Dabar galimybė atsidėti pinigų tam, kad išėjus į pensiją galėtum pasipildyti. Tai būtų dar vienas smūgis dirbantiesiems ir galima tada galvoti, kad dirbantieji – pagrindinė Lietuvą išlaikanti visuomenės dalis – nemato perspektyvų, kaip bus uždirbama jos pensija“, – 15min.lt sakė M.Vaičiulis.

Eksperto teigimu, po 20–30 metų demografinė situacija šalyje bus tragiška, todėl padėtį reikia spręsti dabar, ieškoti netrumparegiškų sprendimų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką