Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Profesinės karo tarnybos kariai šventinių premijų negaus

R.Juknevičienė.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / R.Juknevičienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė sustabdė premijų skyrimą profesinės karo tarnybos kariams ir civilinės krašto apsaugos tarnybos tarnautojams bei vienkartinių piniginių išmokų mokėjimą valstybės tarnautojams bei darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis. Velykų proga premijos bus išmokėtos tik privalomosios pradinės karo tarnybos kariams.

Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatyme numatyta, kad šventinės premijos gali būti skiriamos ministro nustatyta tvarka, tačiau atsižvelgdama į šalies ekonominę ir finansinę padėtį, taip pat smarkiai sumažėjusį krašto apsaugos sistemos biudžetą ministrė R.Juknevičienė priėmė solidarumą skatinantį sprendimą. 2008 metais Velykų proga profesinės karo tarnybos kariams ir civiliams darbuotojams buvo išmokėta 3,4 mln. šventinių premijų ir vienkartinių išmokų, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Vadovaudamasi Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymu, krašto apsaugos ministrė R.Juknevičienė pasirašė įsakymą, kuriuo Lietuvos kariuomenės karinių dalinių vadams įsakoma paskutiniesiems Lietuvos kariuomenėje tarnaujantiems privalomosios pradinės karo tarnybos kariams išmokėti šventines premijas. Minėto įstatymo 60 straipsnio 1 dalyje rašoma: „(...) Du kartus per metus (Kalėdų ir Velykų švenčių proga) šauktiniams išmokamos Vyriausybės nustatyto dydžio šventinės premijos.“

Krašto apsaugos ministrė R.Juknevičienė mano, kad net ir sunkmečio sąlygomis privalu laikytis šios įstatyme numatytos nuostatos, nes šauktinis karys atlieka pareigą Lietuvos valstybei ir tai turi būti vertinama. „Įstatymas mane įpareigoja tai padaryti ir pasirašiau šį įsakymą, manydama, kad bent taip galima padėkoti tiems jaunuoliams, kurie dorai atlieka karinę pareigą Tėvynei“, – pakomentavo ministrė.

Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje tarnauja 614 privalomosios pradinės karo tarnybos karių, o LR Vyriausybės nustatytos premijos dydis yra 130 Lt, tad iš viso šauktiniams turi būti išmokėta 79,8 tūkst. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 šventės
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką