Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Profsąjungininkai sieks, kad minimali alga didėtų bent iki 1 000 Lt

Vidas Puskepalis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vidas Puskepalis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Profesinės sąjungos Lietuvos darbo federacijos (LDF) pirmininkas Vydas Puskepalis pareiškė, kad rengiant naują Nacionalinį susitarimą bus reikalaujama didinti minimalų atlyginimą.

Nacionalinio susitarimo, kurį pasirašė įvairių organizacijų atstovai ir ministrų kabinetas, signatarai trečiadienį susirinko Vyriausybėje aptarti bendradarbiavimo rezultatų ir galimų susitarimų, mat dabartinis dokumentas galioja tik iki šių metų pabaigos.

Po susitikimo V.Puskepalis žurnalistams sakė, kad kai bus diskutuojama dėl kito Nacionalinio susitarimo, profsąjungininkai reikalaus, jog būtų didinamas minimalus atlyginimas, kuris šiuo metu Lietuvoje siekia 800 Lt, į rankas – apie 670 Lt. Anot jo, už tokią sumą dabar nepragyventų „nė vienas ministras ar Seimo narys“.

„Darbo užmokestis turi būti indeksuojamas atsižvelgiant į infliaciją. Dabar ji tikrai maža, bet yra prognozuojama didelė. Ir jeigu mes nepasirūpinsime, kad jis būtų indeksuojamas, manau, nuo to kentės visi Lietuvos piliečiai“, – tvirtino LDF lyderis.

Darbo užmokestis turi būti indeksuojamas atsižvelgiant į infliaciją. Dabar ji tikrai maža, bet yra prognozuojama didelė, – tvirtino V.Puskepalis.V.Puskepalis skaičiavo, kad minimali alga turėtų siekti „gerokai per tūkstantį“. „Jeigu jums reikia apsimokėti už butą apie 500 Lt, tai žmogui lieka dar 200 Lt pragyventi. Dar plius transportas. Ar tikrai jūs pragyventumėt? Mano manymu, dabar minimali alga turi būti gerokai per tūkstantį. Šiuo metu reikalausime, kad būtų tūkstantis – tai reikia pasiekti. O vėliau bandysime atsižvelgti į valstybės pajamas, kad jos atitiktų normas“, – sakė profsąjungininkas. Jis kalbėjo „nedrįstąs prognozuoti“, kad minimali alga priartėtų pusantro tūkstančio, bet norėtų, kad ji siektų bent 1 200 Lt.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gediminas Rainys siūlė palaukti derybų rezultatų.

„Visada pritariu susitarimui, o ne administraciniams sprendimams. Mano nuomone, šitas klausimas turi būti apsvarstytas Trišalėje taryboje ir, kad ir koks būtų jos sprendimas, mes jo tikrai prisilaikytume. Dėl to vyksta intensyvios diskusijos, kartais ir labai aršios, bet iki šiol buvo priimta vieninga nuomone, prieisime vieningą nuomonę ir šiu klausimu“, – įsitikinęs verslininkų atstovas.

Vyriausybėje sudaryta darbo grupė, rengusi planą, kaip pagyvinti darbo grupę, neseniai taip pat pasiūlė didinti minimalią algą iki 900–1 000 Lt.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką