Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prognozė: laikraščiai išnyks 2032 m.

Spauda
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Spauda
Šaltinis: 15min
0
A A

Jei tikėsime mokslininkais, 2032 m. Lietuvoje nebeliks dabartinės formos laikraščių. Kalbintiems specialistams ši mintis neatrodo utopiška – atsiradus interneto žiniasklaidai, socialiniams tinklams, žmonės atpranta mokėti už turinį. Laikraščių išsigelbėjimas siejamas su kokybe, analitika ir jaunimo prisijaukinimu.

Organizacija „Future Exploration Network“ pateikia prognozes, kada išnyks dabartiniai laikraščiai. Mažiausiai laiko duodama JAV – manoma, kad šioje šalyje laikraščiai taps istorija jau 2017 m. Po dvejų metų turėtų ateiti eilė Jungtinei Karalystei ir Islandijai, rašo delfi.lt.

Vokietijoje ir Estijoje laikraščiai turėtų tapti istorija 2030 m., Lietuvoje ir Vengrijoje – 2032 m. Dar po metų eilė turėtų ateiti Latvijai.

Organizacija pažymi, kad dabartinės formos laikraščių išnykimas nereiškia ant popieriaus spausdinamų naujienų mirties. Tai esą turėtų tęstis įvairiomis formomis – pavyzdžiui, rengiant asmenines spausdintines naujienas, ieškant kitų nišinių rinkų.

„Prie konkrečių datų nenorėčiau prisirišti, tačiau jeigu kalbėsime apie bendrą tendenciją, manau, akivaizdu – popierius, kaip informacijos perdavimo priemonė, nelabai turi ateities apskritai“, - mano ryšių su visuomene agentūros „Komunikacija ir konsultantai“ direktorius, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dėstytojas Andrius Kasparavičius.

Pasak A.Kasparavičiaus, dėl brangumo popierius nepagrįstas ekonomiškai. Kadangi žinia gyvena daugiausia vieną dieną, o kartais tik 2-3 valandas, dėl jos gadinti popierių labai neracionalu. Tačiau, sako pašnekovas, tai nereiškia, kad ir knygos išnyks – apie popierių ir laikraštį jis kalba tik kaip apie naujienų perdavimo priemonę.

informacija
15MIN, UAB
Vadovas: Ramūnas Šaučikovas Darbuotojų sk.: 103 2015m . Pajamos: 3 - 5 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką