Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 5d. 07:33

Prognozė: laikraščiai išnyks 2032 m.

Spauda
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Spauda
Jei tikėsime mokslininkais, 2032 m. Lietuvoje nebeliks dabartinės formos laikraščių. Kalbintiems specialistams ši mintis neatrodo utopiška – atsiradus interneto žiniasklaidai, socialiniams tinklams, žmonės atpranta mokėti už turinį. Laikraščių išsigelbėjimas siejamas su kokybe, analitika ir jaunimo prisijaukinimu.

Organizacija „Future Exploration Network“ pateikia prognozes, kada išnyks dabartiniai laikraščiai. Mažiausiai laiko duodama JAV – manoma, kad šioje šalyje laikraščiai taps istorija jau 2017 m. Po dvejų metų turėtų ateiti eilė Jungtinei Karalystei ir Islandijai, rašo delfi.lt.

Vokietijoje ir Estijoje laikraščiai turėtų tapti istorija 2030 m., Lietuvoje ir Vengrijoje – 2032 m. Dar po metų eilė turėtų ateiti Latvijai.

Organizacija pažymi, kad dabartinės formos laikraščių išnykimas nereiškia ant popieriaus spausdinamų naujienų mirties. Tai esą turėtų tęstis įvairiomis formomis – pavyzdžiui, rengiant asmenines spausdintines naujienas, ieškant kitų nišinių rinkų.

„Prie konkrečių datų nenorėčiau prisirišti, tačiau jeigu kalbėsime apie bendrą tendenciją, manau, akivaizdu – popierius, kaip informacijos perdavimo priemonė, nelabai turi ateities apskritai“, - mano ryšių su visuomene agentūros „Komunikacija ir konsultantai“ direktorius, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dėstytojas Andrius Kasparavičius.

Pasak A.Kasparavičiaus, dėl brangumo popierius nepagrįstas ekonomiškai. Kadangi žinia gyvena daugiausia vieną dieną, o kartais tik 2-3 valandas, dėl jos gadinti popierių labai neracionalu. Tačiau, sako pašnekovas, tai nereiškia, kad ir knygos išnyks – apie popierių ir laikraštį jis kalba tik kaip apie naujienų perdavimo priemonę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką