Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prokurorai nutraukė tyrimą dėl VP grupės įmonių ir jos akcininkų veiksmų

Nerijus Numavičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Nerijus Numavičius
Šaltinis: BNS
2
A A

Generalinė prokuratūra nenustačiusi pažeidimų nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl vienos didžiausių Lietuvoje VP grupės įmonių ir jos akcininkų, įskaitant turtingiausią Lietuvoje verslininką Nerijų Numavičių, veiklos.

Nerado nusikaltimų požymių

„Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai nenustatė faktinių duomenų apie vienos didžiausių Lietuvos verslo grupės akcininkų sukčiavimą mokesčių srityje ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą (...) Ikiteisminio tyrimo metu nenustatyta, kad vykdytais įmonių reorganizavimais buvo siekiama išvengti mokėtinų į biudžetą pelno, pridėtinės vertės mokesčių bei gyventojų pajamų mokesčių nuo dividendų, išmokėtų natūra“, – teigiama Generalinės prokuratūros pranešime.

Prokurorų teigimu, sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą priimtas įvertinus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnų surinktus duomenis, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistų pateiktas išvadas ir kitus gautus dokumentus.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2015 metų vasarą, viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, kad VP grupės akcininkai galimai išvengė jiems tenkančių mokestinių prievolių. VP grupės įmonių smulkusis akcininkas Mindaugas Marcinkevičius tuomet pareiškė, kad jam pasitraukus iš „Akropolius“ valdančios įmonės vadovo pareigų, prasidėjo pokyčiai pačioje grupėje – pradėjo kurtis dešimtys holdingų, kurie buvo skirti tam, kad realią veiklą vykdančios bendrovės būtų atribotos nuo grupės akcininkų.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Rita Stundienė BNS sakė, kad tyrimo metu įtarimai niekam nebuvo pareikšti.

Anot prokurorų, VMI atliktuose VP grupės įmonių mokestiniuose patikrinimuose mokestiniai pažeidimai irgi nebuvo nustatyti. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad visi sprendimai dėl įmonių atskyrimo ar prijungimo buvo priimti vienbalsiu akcininkų pritarimu, o jokių duomenų, patvirtinančių, kad akcininkams buvo pateikta tikrovės neatitinkanti informacija, kuri būtų nulėmusi balsavimo rezultatus, nėra. Taip pat nėra duomenų, kad priimant šiuos sprendimus buvo veikiama apgaule, teikiant melagingą informaciją ar klastojant dokumentus ir dėl to būtų padaryta žala valstybei ar kitiems asmenims.

„Ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikti visi įmanomi veiksmai, ištirtos visos būtinos aplinkybės ir surinkti duomenys, kurie įgalina padaryti išvadą – nėra padaryta veikų, turinčių nusikaltimų ar baudžiamųjų nusižengimų požymių“, – konstatuojama rugpjūčio 19 dieną prokuroro priimtame nutarime nutraukti ikiteisminį tyrimą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir vadovavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.

„Vilniaus prekyba“ džiaugiasi

„Džiaugiamės Generalinės prokuratūros sprendimu nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl Uždarosios akcinės bendrovės „Vilniaus prekyba“ ir jos kontroliuojamų dukterinių įmonių veiklos. Nuo pat tyrimo pradžios pabrėžėme, jog pasitikime Valstybės institucijų profesionalumu ir nešališkumu. Suprantame, kad Valstybės institucijos negalėjo nereaguoti į vieno iš akcininkų viešai mestus rimtus kaltinimus tariamu mokesčių vengimu, dėl to ir buvo inicijuoti minėti tyrimai.

Šiandien paskelbtas Generalinės prokuratūros sprendimas dar kartą patvirtina, kad „Vilniaus prekyboje“ ir jos kontroliuojamose dukterinėse įmonėse mokesčių vengimo niekada nėra buvę.

Tikimės, jog Generalinės prokuratūros sprendimas bus pozityvus postūmis tiek „Vilniaus prekybos“ reputacijos gynimo, tiek žalos dėl „Akropolių“ sandorio vilkinimo atlyginimo, tiek kitose bylose“, – teigė UAB „Vilniaus prekyba“ direktorė Raimonda Kižienė.

N.Numavičiaus advokatės Olgos Petroševičienės teigimu, M.Marcinkevičiaus kaltinimai subliuško: „Labiausiai džiaugiamės tuo, kad pagaliau baigėsi M.Marcinkevičiaus inicijuota šmeižto kampanija ir Generalinė prokuratūra patvirtino, kad visi mesti kaltinimai yra nepagrįsti.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Marcinkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Marcinkevičius

M.Marcinkevičius stebisi

Tuo tarpu M.Marcinkevičius savo pranešime spaudai stebisi tokiu prokurorų sprendimu.

„Stebina tai, kad tyrimas buvo nutrauktas net neapklausus Nerijaus Numavičiaus ir kitų akcininkų. Taip pat nesuprantu kodėl prokuratūra teigia, kad VMI nerado pažeidimų, kai pati VMI viešai yra pareiškusi, kad tyrimai dar nėra baigti. Be to, kiek žinau, prokuratūra ir FNTT nepaprašė nepriklausomų ekspertų pagalbos vykdant tyrimą dėl sudėtingų schemų, kurios apėmė ne tik Lietuvą, bet ir kitas valstybes, įskaitant „mokesčių rojaus“ šalis.

Dabar laukiu kada mane supažindins su prokuroro dokumentais, pagrindžiančiais nutraukimo motyvus, juos įvertinsiu ir tada priimsiu sprendimą“, – teigia M.Marcinkevičius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
informacija
VILNIAUS KOOPERACIJOS PREKYBA, UAB
Vadovas: Vaidas Nausėda Darbuotojų sk.: 157 2015m . Pajamos: 5 - 10 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką