Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Protestai Ukrainoje ekonominiams santykiams su Lietuva žalos nepadarė

Su Ukraina dirbantys Lietuvos verslininkai ir diplomatai sako, kad neigiamos protestų Maidane įtakos ekonominiams šalių santykiams nematyti.
Protestuotojai Kijeve
Protestuotojai Kijeve / Mariaus Eidukonio nuotr.

Su Ukrainos gamybininkais dirbančios įmonės „Aplinkos vadyba“ bendrovės vadovo Nerijaus Dilbos teigimu, darbo nestinga. Mat Ukrainos verslas kuo toliau, tuo labiau ieško, kaip parduoti savo produkciją didžiulei ir geografiškai patogiai ES. Lietuviai tvarko dokumentaciją, sužiūri, ar prekės atitinka europinius reikalavimus.

Įmonės vadovo teigimu, darbinių pokalbių – nemažai, abi pusės vengia tik politinių temų. Tačiau, kad Ukrainos verslas būtų sustojęs, prasidėjus protestams, esą tikrai negalima sakyti. Gal net priešingai. Bet priežastis tam gali būti ne vien politinės peripetijos. Tiesiog sulėtėjo ir vietinė, ir tradicinė ukrainiečiams Rusijos rinka, tad uždarbio tenka dairytis kitur.

„Prieš Naujuosius metus padaugėjo užklausų apie galimybes – ką daryti, kad jų produkcija atitiktų ES teisės reikalavimus ir būtų galima eksportuoti. Tai galima būtų, manau, paaiškinti tuo, kad įmonės pradeda ieškoti alternatyvų produkcijos realizavimui“, – pastebėtą ukrainiečių suaktyvėjimą apibūdina N. Dilba.

Neapibrėžtumo ar trukdžių sako nepastebėję ir diplomatai – lietuviškų įmonių pristatymai Kijeve vyksta, kaip ir planuota. O ir pats Ukrainos verslas dirba kaip visada. Esą pasunkėjusi gal tik aplink Maidaną esančių kavinukių veikla, nes ateina mažiau žmonių. 

„Mūsų eksportas siekia virš 1 mlrd. eurų. Apie 70 proc. yra naftos produktai. Toliau – baldai, maisto produktai, šaldytuvai. Ir visi šitie produktai kaip važiavo, kaip buvo eksportuojami, taip yra eksportuojami. Bendraujame su Lietuvos verslininkais, dirbančiais Ukrainoje, – pokyčių taip pat nesijaučia“, – tikina Lietuvos komercijos atašė Ukrainoje Rimantas Šėgžda.

Statistikų duomenimis, Lietuvai Ukraina svarbesnė nei Ukrainai Lietuva. Pernai per 10 mėn. lietuviškų prekių eksportas į ten viršijo 2 mlrd. litų. Ukrainietiškų importas sudarė 630 mln. litų. Lietuviai Ukrainoje yra investavę 152 mln. litų, o pernykštės ukrainiečių investicijos Lietuvoje siekė 27 mln. litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius