Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Putino bankininkas Sergejus Pugačiovas Londono teismą įtikinėja, kad jo turtai išgaravo

Sergejus Pugačiovas
medialeaks.ru nuotrauka / Sergejus Pugačiovas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sergejus Pugačiovas, anksčiau žinomas kaip „Putino bankininkas“, Londone teismui sakė, kad jo turtas esąs vertas ne daugiau 70 mln. dolerių. Jis pradėjo bylinėtis dėl teismo nurodymo užšaldyti jo 2 mlrd. dolerių.

Teismas leidimą užšaldyti tokią sumą davė liepą – po to, kai į teismą kreipėsi Rusijos indėlių draudimo agentūra, kuri veikia kaip „Mežprombank“ likvidatorius.

Bankas, kurio vienas įkūrėjų yra S.Pugačiovas, kažkada turtingiausias maskvietis, žlugo 2010 metais su didesniu nei 1,7 mlrd. dolerių deficitu.

Bankas, kurio vienas įkūrėjų yra S.Pugačiovas, kažkada turtingiausias maskvietis, žlugo 2010 metais su didesniu nei 1,7 mlrd. dolerių deficitu.

Rusijos indėlių draudimo agentūra bylinėjasi su S.Pugačiovu dėl 2 mlrd. dolerių.

Agentūra tvirtina, kad po to, kai bankas gavo paramą iš Rusijos centrinio banko 2008 metų gruodį, S.Pugačiovas sugalvojo ir vykdė daug schemų, padėjusių iš banko išplukdyti pinigus. Londone esantis S.Pugačiovas kaltinimus neigia. 

S.Pugačiovo advokatai teigia, kad Rusijos vyriausybė pardavė jo akcijas dviejose didelėse laivų statyklose už itin mažą kainą po to, kai akcijos buvo paimtos kaip užstatas už 2008 metais paimtas paskolas.

Teigiama, kad toks išpardavimas tapo labai ryškiu Rusijos komercinio gyvenimo bruožu. Advokatai tikina, kad nėra nė vieno dokumento, įrodančio S.Pugačiovo nusikaltimą „Mežprombank“.

Teigiama, kad S.Pugačiovas yra puolamas Rusijos valstybinių įmonių, ir tai negali būti laikoma sutapimu. Vienos laivų statyklos 88 proc. akcijų buvo parduota už 224 mln. rublių –  tiek esą kainuoja mažas butas Maskvoje.

S.Pugačiovo advokatai taip pat aiškina, kad Rusijos indėlių draudimo agentūros generalinis direktorius Valerijus Mirošnikovas 2011 m. bandė prievarta per du asmenis išgauti iš S.Pugačiovo pinigus. Asmenys esą S.Pugačiovui sakė, kad jeigu jis įvykdys 350 mln. dolerių perlaidą V.Mirošnikovui, jis padės išspręsti ginčą su centriniu banku. Priešingu atveju jis arba jo šeima gali būti nuskriausta fiziškai. Agentūra kaltinimus neigia.

Nors orderis dėl turto įšaldymo yra išduotas 2 mlrd. dolerių vertės S.Pugačiovo turtui jo advokatai sako, kad areštas turėtų būti nuimtas, nes akivaizdu, kad S.Pugačiovo turtai visame pasaulyje nėra verti daugiau nei 70 mln. dolerių.

S.Pugačiovas, buvęs senatorius, ne iškart buvo apkaltinas „Mežprombank“ sugriovimu, bet pernai Maskvos teismas išdavė orderį jo suėmimui.

Praėjusį mėnesį jis sakė, kad visi Rusijos verslininkai dabar yra Vladimiro Putino baudžiauninkai ir nėra tokios bendrovės, kurios nepasiektų jo ranka.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką