Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

PVM grąžinimo klystkeliai: pardavei prekę, sek paskui pirkėją

Ankstesnioji PVM susigrąžinimo sistema iš įmonių pareikalaudavo nemažai laiko sąnaudų ir specifinių žinių. Pradėjus veikti EPRIS portalui procesas supaprastėjo.
15min.lt nuotr. / Sudėtinga PVM susigrąžinimo sistema
Šaltinis: 15min
0
A A

Delsimas grąžinti PVM kelia nemažai ginčų ir mažina Lietuvos įmonių apyvartą.

Jei neturite duomenų apie prekių gavėją užsienyje ir nežinote, kaip pirkėjas naudoja jūsų produktą, jei draugaujate su konkuruojančios įmonės vadovu, rizikuojate sukelti mokesčių administracijos įtarimą, kad audžiate PVM grobstymo tinklą. Teisininkai atkreipia dėmesį, kad mokesčių inspektoriai dažnai nepasitiki ne tik eksportuotojais, bet ir muitininkais, rašo „Verslo žinios“.

Vienos juvelyrikos dirbiniais prekiaujančios įmonės savininkas dėl, anot jo, mokesčių inspektorių nepagrįstų įtarimų prakalbo apie įmonės perkėlimą iš Lietuvos į užsienį. Eksportuotojas negali susigrąžinti 2,5 mln. litų PVM atskaitos tik todėl, kad, mokesčių inspektoriui pareikalavus, negalėjo pateikti pakankamai duomenų apie prekių gavėją užsienyje. 

Su panašiomis problemomis susidūrė ir vienas Alytaus verslininkas. Jam dėl į Švediją parduotų prekių negrąžinamas PVM. Pasak verslininko, partneriai atsisako teikti paaiškinimus apie tolesnį produkcijos kelią, nes tai komercinė paslaptis.

Dėl tokio delsimo įmonės apyvarta, prognozuojama, mažės 10 proc.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką