Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„PZU Lietuva“: ilguosius savaitgalius praleidžiančių užsienyje padaugėjo trečdaliu

Keliautojai
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Keliautojai
Šaltinis: 15min
0
A A

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ duomenimis, prieš ilguosius kelionių rinkoje vėl fiksuojamas pagyvėjimas – Joninių ir Valstybės dienos savaitgaliams buvo sudaryta trečdaliu daugiau kelionių draudimo sutarčių nei pernai tuo pačiu metu.

Kelionių organizatoriaus „Baltic Clipper“ duomenimis, šiemet laisvas dienas lietuviai išnaudojo keliaudami tiek tolimesnėmis kryptimis ilsėtis, tiek pažintinėms kelionėms į kaimynines šalis.

Pasak „Baltic Clipper“ marketingo vadybininkės Danos Miškinytės, šį sezoną ilgiesiems savaitgaliams lietuviai ypač aktyviai rinkosi poilsio keliones prie Viduržemio jūros ir trumpus kruizus laivu į Stokholmą.

Populiariausios trumpų kelionių lėktuvu kryptys – Paryžius, Roma, Milanas, taip pat Didžiosios Britanijos, Airijos ir Vokietijos miestai. „Gyvenantys mažesniuose miestuose šių metų ilgiesiems laisvadieniams rinkosi keliones autobusu į Lenkiją, Latviją ir Estiją“, – sakė D. Miškinytė.

Kelionių organizatorių ir draudikų teigimu, šiemet pastebima, kad vienas po kito sekantys savaitgaliai paskatino daugumą atostogautojų sujungti šventines dienas į vienas ilgesnes atostogas. „Baltic Clipper“ duomenimis, daugelis keliautojų, nusprendę pailsėti šiltuose kraštuose, prie 4 dienų savaitgalio prijungė kelias atostogų dienas ir rinkosi 7 nakvynių trukmės poilsines keliones į Turkiją, Kretą, Maljorką. Praleisti ilguosius savaitgalius šiuose kraštuose dauguma poilsiautojų suplanavo prieš 2-4 mėnesius.

Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ Asmens žalų skyriaus vadovo Ronaldo Grizicko teigimu, šį sezoną draudžiamųjų įvykių skaičiumi iš kitų kraštų ypač išsiskiria Turkija. „Mūsų duomenimis, 50 proc. visų Joninių savaitgalio kelionių draudžiamųjų įvykių buvo užfiksuota būtent Turkijoje. Šioje šalyje žmonės būtinosios pagalbos kreipėsi dėl hipertenzijos, ūmaus tonzilito, viršutinių kvėpavimo takų infekcijos ir ūmaus gastroenterito“, – sakė R. Grizickas.

Pasak R. Grizicko, turistai Europoje į medikus dažniau kreipiasi dėl smulkių traumų kelionės metu – patemptų raiščių, peršalimo ar dantų skausmo. Savaitgaliais keliaujantys į Europos miestus patiria ir su bagažu susijusias nepatogumų – vėluoja arba pradingsta keliautojų lagaminai.

„Baltic Clipper“ vertinimu, ilgųjų savaitgalių ir trumpų atostogų kelionėms šiltuose kraštuose – Turkijoje, Egipte ir Ispanijoje kelionė vienam asmeniui kainuoja nuo 899 Lt, kelionėms autobusu į kaimynines šalis vienam asmeniui kainuoja nuo 199 Lt. „PZU Lietuva“ duomenimis, ilgųjų savaitgalių kelionių draudimas kainuoja 15 Lt. Vidutinė ilgojo savaitgalio žala – apie 700 Lt. Esant sudėtingiems atvejams, kai susirgusius poilsiautojus tenka operuoti ar susižeidusius gabenti specialiais medikų ekipažais, gydymo kaštai užsienyje išauga 10-20 kartų.

Draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ 2009 metais išmokėjo 95,5 mln. Lt draudimo išmokų. Per pirmąjį šių metų ketvirtį buvo išmokėta 25,1 mln. Lt draudimo išmokų.

informacija
GJENSIDIGE, draudimo AB Vilniaus klientų aptarnavimo skyrius
Vadovas: Marius Jundulas Darbuotojų sk.: 682 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką