Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„PZU Lietuva“ išmokėjo rekordinę sumą už laivo gedimą

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ kovo viduryje laivybos įmonei „Baltlanta“ išmokėjo 778,7 tūkst. litų už laivo vairo gedimą. Tai yra didžiausias laivo draudžiamasis įvykis Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkoje per pastaruosius 3 metus.

Bendrovei „Baltlanta“ priklausančio žvejybinio laivo „Balandis“ vairas buvo sugadintas prie Maroko karalystės krantų. Laivas buvo nugabentas į artimiausią remonto vietą Kanarų salose, Atlanto vandenyne. Įvykio metu įgulos nariai nenukentėjo, teigiama bendrovės pranešime spaudai.

Pasak „PZU Lietuva" Vilniaus žalų centro vadovo Modesto Žilionio, laivo apžiūrą ir nuostolių įvertinimą vykdė nepriklausomi ekspertai iš Sankt Peterburgo. Įvertinus padarytą žalą, „PZU Lietuva“ skubos tvarka išmokėjo 778,7 tūkst. litų draudimo išmoką. „Tai yra didelė suma, kurios kompensavimas savomis lėšomis būtų suteikęs papildomų nepatogumų. Įvertinus nuostolį ir pasiekus sutarimą dėl jo dydžio, draudimo išmoka mus pasiekė per kelias dienas,“ – pabrėžė UAB „Baltlanta“ direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Savčenka.

„Balandis“ yra vienas didžiausių žvejybinių laivų, registruotų Lietuvoje – jo ilgis siekia 109 m, o plotis – 17,4 m. Pasak bendrovės vadovo, laivo vertė viršija 15 mln. litų.

„Esame sukaupę patirties turto, civilinės atsakomybės, kelionių, žemės ūkio, nelaimingų atsitikimų draudimo srityse, draudžiame visas transporto priemones: automobilius, laivus, aviacijos transportą. Ši išmoka yra didžiausia, kokią iki šiol esame mokėję už laivo draudžiamąjį įvykį. Prieš 3 metus esame atlyginę 1 mln. litų nuostolį už lėktuvo patirtą įvykį“, – teigė M. Žilionis.

Lietuvos Respublikos draudimo priežiūros komisijos duomenimis, 2009 m. „PZU Lietuva“ užėmė 53 proc. aviacijos ir 32 proc. laivų draudimo rinkos ir buvo rinkos lyderė abiejose kategorijose.
 

informacija
GJENSIDIGE, draudimo AB Vilniaus klientų aptarnavimo skyrius
Vadovas: Marius Jundulas Darbuotojų sk.: 703 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką