Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

R.Sikorskis nekomentuoja, ar lenkų mažumų problemos turės įtakos dujų jungties projektui

Lenkijos uždienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis
„Scanpix“ nuotr. / Manuelis Barroso
Šaltinis: 15min
0
A A

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis teigia, kad jo šalis remia jungčių su Lietuva tiesimą, įskaitant energetikos jungtis. Pastaruoju metu ypač intensyviai keliama dujų jungties tarp kaimyninių šalių idėja.

„Aš čia atstovauju Donaldui Tuskui, dalyvauju Baltijos jūros valstybių taryboje (BJVT). Todėl nemanau, kad čia derėtų diskutuoti apie tautinių mažumų problemas. Kiti klausimai bus aptarti kituose susitikimuose“, – antradienį Vilniuje kalbėjo ministras, žurnalistų paklaustas, kokią įtaką dujų jungties į Lenkiją tiesimui turėtų neišspręstos su lenkų mažuma Lietuvoje susijusios problemas. Tačiau R.Sikorskis sakė, jog Lietuvos premjerui Andriui Kubiliui perdavė, kad Lenkija pritaria siekiui „bendradarbiauti su Europos Komisija (EK) ir Lietuva plėtojant infrastruktūros jungtis: geležinkelio, kelių ir energetikos jungtis tarp mūsų šalių“.

Anksčiau trečiadienį taip pat Vilniuje, BJVT renginyje viešintis EK pirmininkas Jose Manuelis Barroso taip pat pareiškė, jo Komisija dės visas pastangas, kad Lietuva būtų sujungta su Europos energetikos ir transporto rinka.

Atsakydamas į klausimą dėl jungčių tarp Lenkijos ir Lietuvos R.Sikorskis taip pat minėjo iniciatyvas, susijusias su Kaliningrado sritimi. „Padėkojau premjerui (A.Kubiliui – aut. past.) už paramą Lenkijos ir Rusijos pasiūlymui Komisijai, kad galėtume išplėsti vietos eismo susitarimą visai Kaliningrado sričiai“,  – kalbėjo R.Sikorskis.

Anksčiau jis su kolega iš Rusijos Sergejumi Lavrovu kreipėsi į EK, siūlydami, kad supaprastinta gyventojų judėjimo per sieną tvarka galėtų pasinaudoti visi Kaliningrado srities gyventojai.

Lietuva oficialiai prie šio kreipimosi neprisidėjo, teigiama, kad A.Kubilius yra tik išsakęs paramą platesniam Kaliningrado srities bendradarbiavimui su Europos Sąjunga. Lietuva laikosi pozicijos, kad reikia supaprastinti judėjimą pasienio ruože tvarką, kaip numato ES teisė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką