Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Ragutis“ keičia pavadinimą – nuo šiol alaus darykla vadinsis „Volfas Engelman“

Alaus darykla Ragutis
Ragutis.lt nuotr. / Alaus darykla Ragutis
Šaltinis: 15min
0
A A

Viena seniausių šalies alaus daryklų „Ragutis“ susigrąžins istorinį pavadinimą. Akcininkai pritarė siūlymui keisti dabartinį įmonės pavadinimą į „Volfas Engelman“. Oficialiai bendrovės pavadinimas bus pakeistas šių metų pavasarį.

„Mūsų bravoras turi itin gilią istoriją ir yra viena seniausių pramoninių alaus daryklų Lietuvoje, kurios istorinės šaknys siekia net XIX amžiaus vidurį. Tarpukariu tai buvo didžiausia alaus darykla šalyje, kuri vadinosi „I. B. Volfas Engelman“ vardu. Ji buvo aprūpinta moderniausia to meto įranga ir užėmė 30–40 procentų alaus rinkos – per metus išvirdavo 3,5 milijono litrų alaus, kurį vertino ir to meto Lietuvos prezidentai, ir diplomatai“, – apie istorinę įmonės praeitį pasakoja „Ragučio“ generalinis direktorius Vytautas Meištas.

Tarpukariu itin sėkmingai veikusi darykla antraisiais II pasaulinio karo metais (1940 m.) buvo nacionalizuotas, jo pavadinimas – pakeistas. V.Meištas įsitikinęs, kad grąžinus daryklai senąjį vardą pavyks atkurti istorinį teisingumą, nes „Volfas Engelman“ yra istorinis tarpukario laikotarpiu Kaune veikusios didžiausios alaus daryklos vardas.

Įmonės vadovas neabejoja, kad daryklos pasirinktas kelias yra teisingas. „Volfas Engelman“ – tarpukariu buvo populiariausias alus šalyje. Prieš daugiau nei porą metų pradėjome virti tokio paties pavadinimo alų. Per gana trumpą laiką rinkoje šis gėrimas jau rado savo vartotoją. Pernai, palyginti su 2009 metais, „Volfas Engelman“ alaus pardavimas išaugo net 3 kartus. Šis pavyzdys neleidžia mums abejoti, kad nusprendę daryklai grąžinti istorinį pavadinimą elgiamės teisingai“, – įsitikinęs vienos seniausių šalies daryklų generalinis direktorius.

Pavadinimo pakeitimas įmonės partneriams neturės jokios įtakos, nes visos sutartys ir kiti susitarimai galios taip, kaip galioja iki šiol.

informacija
VILNIAUS ALUS, UAB alaus darykla
Vadovas: Algirdas Bagatyrius Darbuotojų sk.: 136 2015m . Pajamos: 5 - 10 mln. Eur
SANDĖLIS, UAB KULTŪROS SANDĖLIS klubas
Darbuotojų sk.: 2
VOLFAS ENGELMAN, AB
Vadovas: Marius Horbačauskas Darbuotojų sk.: 236 2015m . Pajamos: 30 - 50 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką