Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 15d. 14:43

„Rail Baltica“ numatoma pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu

Geležinkelio vagonai
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Geležinkelio vagonai

Seimo Europos reikalų komiteto siūlymu Vyriausybė nusprendė teikti Seimui sprendimo projektą pripažinti europinės vėžės geležinkelio projektą „Rail Baltica“ ypatingos valstybinės svarbos projektu.

Tikimasi, kad transeuropiniam transporto tinklui priklausanti „Rail Baltica“ pagerins Baltijos regiono susisiekimą su kitomis Europos Sąjungos šalimis, užtikrins Šiaurės–Pietų geležinkelių transporto ašies plėtrą. Tai sustiprins šalies tranzito galimybes ir tarptautinį konkurencingumą.

Numatoma, kad „Rail Baltica“ paskatins krovinių vežimą geležinkelių transportu ir taip padidins eksporto, importo bei tranzito galimybes. Geležinkelių infrastruktūros plėtra, steigiami logistikos centrai ir greitesnis susisiekimas su kaimyninėmis valstybėmis turės teigiamos įtakos verslo įmonių veiklai bei Lietuvos regionų investiciniam patrauklumui.

2010 m. Vyriausybė patvirtino projekto įgyvendinimo neatidėliotinų veiksmų planą, pagal kurį europinė geležinkelio vėžė nuo Lenkijos ir Lietuvos pasienio iki Kauno turėtų būti nutiesta iki 2013 m. pabaigos.

„Rail Baltica“ geležinkelio linijos ilgis Lietuvos teritorijoje nuo Lenkijos iki Latvijos valstybės sienos sieks daugiau kaip 330 km. Planuojama bendra projekto darbų vertė Lietuvoje – apie 1,9 milijardo litų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos TEN-T ir Sanglaudos fondų, taip pat valstybės biudžeto ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ lėšomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką