Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 24d. 07:00 , Atnaujinta: 2018 liepos 24d. 11:54

Ramūnas Karbauskis atskleidė turto augimo paslaptį – išleido mažiau nei uždirbo

Ramnūnas Karbauskis ir Agnė Širinskienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Ramnūnas Karbauskis – turtingiausias parlamentaras ir Agnė Širinskienė, kurios deklaracija viena iš mažiausių

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paviešino politikų turto deklaracijas – Seime riebiausia deklaracija, kaip ir pernai, priklauso Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiui Ramūnui Karbauskiui, jo turtas per metus padidėjo. Kol milijonierius galima skaičiuoti ant pirštų, yra ir parlamentarų, nedeklaravusių nė cento. Tarp šalies vadovų turtingiausia – prezidentė Dalia Grybauskaitė.

11.55 val.: papildyta R.Karbauskio komentarais.

Turtingiausiu Seimo nariu išlieka valdančiųjų lyderis R.Karbauskis – deklaruoto jo turto vertė siekia 15,2 milijono eurų. Palyginimui, prieš metus R.Karbauskio deklaruotas turtas sudarė 14,73 mln. eurų, rodo VMI duomenys.

Didžiausią dalį R.Karbauskio turto sudaro akcijų vertė – 9,74 mln. eurų, ji per metus sumažėjo 48,7 tūkstančio eurų. O žemės sklypų vertė padidėjo 485 tūkst. eurų ir pasiekė 3,69 mln. eurų. Kitas R.Karbauskio turtas: statiniai ir kitas nekilnojamasis turtas (1,11 milijono eurų), taip pat R.Karbauskis deklaravo 200 tūkst. eurų kredito įstaigose laikomų lėšų.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Agrokoncerno būstinė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Agrokoncerno būstinė

R.Karbauskis per metus atidavė ir visas skolas – už 2016-uosius jis buvo deklaravęs 593 tūkst. eurų skolų, o 2017-ųjų deklaracijoje tokio įrašo nebeliko.

R.Karbauskis atskleidė turto augimo paslaptį

R.Karbauskis antradienį paaiškino, kas lėmė jo turto augimą 2017-aisiais.

„Kiekvienas žmogus, kuris gauna pajamas iš dividendų ar atlyginimo ir t.t., jei jis turi mažesnes išlaidas nei pajamas, jo turtas išauga, tai aš turėjau daugiau pajamų, nei išlaidų“, – aiškino žurnalistams R.Karbauskis.

Paklaustas, kaip sugebėjo didelę skolą grąžinti, jis teigė, kad taip pat, kaip ir sutaupė – „kada gauni didesnes pajamas, nei turi išlaidas, tą ir padarai“.

Jis akcentavo, kad pernai iš valdomo verslo išsimokėjo itin daug dividendų, ir patikino, kad sumokėjo kone 1 milijoną eurų mokesčių į biudžetą.

„Aš pats praėjusiais metais sumokėjau labai labai daug mokesčių valstybei asmeniškai, nes turėjau dividendų išėmimą. Tai visai nepaminėta. Toks vaizdas, kad tai, kad netoli milijono eurų sumokėjau mokesčių asmeniškai, neverta dėmesio“, – pyko politikas ir lygino, kad pernai, kai ūkininkai mokesčių sumokėjo itin mažai, tai buvo eskaluojama.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Vėliau jis patikslino, kad mokesčių suma siekia virš 900 tūkst. eurų.

Paklaustas, kodėl jo turtas deklaracijoje įvertintas vos 14 mln. eurų, kai viešai jo turtas vertinamas per 100 milijonų eurų, R.Karbauskis paaiškino, kad deklaruojama nominalia akcijų verte.

„Turto vertė skaičiuojama pagal akcijų nominalią vertę, o kada skaičiuoja ekspertai vieno ar kito žmogaus turto vertę, jie skaičiuoja pagal tų akcijų galimą pardavimo vertę. Jie skaičiuoja pagal tų akcijų pardavimo galimą kainą. Šiandien turtas gali būti didesnis, kitą dieną gali būti dar mažesnis, nei yra nominaliai. Įmonių vertės keičiasi, jos bankrutuoja. Gali būti, kad žmogus turi akcijų už dešimtis milijonų nominalia verte, bet jos nevertos nieko. Kitu atveju gali būti, kad įstatinis kapitalas mažesnis nei nominali vertė“, – aiškino R.Karbauskis.

Žurnalistų paklaustas, kur ketina investuoti turimas lėšas, R.Karbauskis atsisakė atsakyti.

„Galvoju, visi žmonės, kurie moka mokesčius, kažką planuoja. Tikiuosi kad ekonomikos augimas ir pensijų augimas, ir atlyginimų augimas leis kiekvienam žmogui ne tik išgyventi, bet ir kažkokias santaupas kaupti, investuoti“, – teigė R.Karbauskis ir žadėjo stabilų ekonomikos augimą.

Paklaustas, ar neketina išpildyti kokių svajonių, R.Karbauskis atsakė lakoniškai.

„Galvosiu apie svajones“, – teigė R.Karbauskis

Turtingiausių parlamentarų turtas augo

Antroje vietoje – Liberalų sąjūdžio atstovas Kęstutis Glaveckas su žmona turi turto ir santaupų už 4,09 mln. eurų (prieš metus – 3,99 mln. eurų). Didesnę šeimos turto dalį – 2,6 mln. eurų – deklaravo jo žmona, buvusi parlamentarė Rūta Rutkelytė. Daugiausia Glaveckų turto sudaro nekilnojamasis turtas (beveik 3,1 mln. Eurų).

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Kęstutis Glaveckas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Kęstutis Glaveckas

2,9 milijono eurų turtą ir 356 tūkst. eurų skolų deklaravo buvusio Seimo nario Tado Langaičio šeima. Didžiąją dalį turto – 1,49 milijono eurų – sudaro paskolintos ir nesusigrąžintos sumos, 814 tūkst. eurų – nekilnojamasis turtas, dar 600 tūkst. eurų – akcijų vertė.

Ketvirtas turtingiausias Seimo narys – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Viktoras Rinkevičius. Jis su žmona deklaravo 2,44 milijono eurų grynąjį turtą (2,7 mln. eurų turto ir 234 tūkst. eurų skolų), tai apie 9 proc. daugiau nei prieš metus. Daugiausia turto Seimo narys laiko kaip „kitų registruotinų daiktų, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių vertė“ – 863 tūkst. eurų.

Konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio šeimos grynasis turtas pasiekė 1,22 milijono eurų – tai 386-iais tūkstančiais eurų daugiau nei prieš metus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

Paties G.Landsbergio deklaruotas turtas per metus padidėjo 19 procentų ir pasiekė 759,6 tūkst. eurų, iš jų 526,6 tūkst. eurų – deklaruota vertybinių popierių vertė. Jo žmonos Austėjos Landsbergienės deklaruotas turtas siekė 462 tūkst. eurų, iš jų 448 tūkst. – bankuose laikomi pinigai. Taip pat A.Landsbergienė deklaravo turinti 51 tūkst. eurų skolų.

Po jo rikiuojasi Tvarkos ir teisingumo frakcijos narys Kęstutis Bartkevičius, su žmona Gražina valdantis 781 tūkst. eurų vertės grynąjį turtą. Per metus turto vertė praktiškai nesikeitė, o didžiąją dalį jo sudaro akcijos – 546,9 tūkst. eurų.

Buvęs parlamentaras Kęstutis Pūkas su žmona Lina deklaravo 652,7 tūkst. eurų turtą, ir jokių skolų – tačiau jo turtas mažėjo net 11,1 proc. Didžiausia eilutė – NT, kurio vertė siekia 296 tūkst. eurų. Taip pat šeima 135 tūkstančius eurų laiko bankuose – prieš metus buvo 220 tūkstančių.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Kęstutis Pūkas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Kęstutis Pūkas

Konservatorius Dainius Kreivys su žmona deklaravo 632,5 tūkst. eurų grynąjį turtą: nors valdo turto už 1,36 milijono eurų, taip pat šeima turi 737 tūkstančius eurų skolų. Didžioji dalis turto – NT (1,1 mln. eurų).

„Valstietis“ Kęstutis Mažeika – devintoje vietoje. Jo turto vertė siekia 622 tūkstančius eurų, tai 13,6 proc. daugiau nei prieš metus. Parlamentaro žemės sklypų vertė per metus padidėjo 38 tūkstančiais eurų, iki 258 tūkst. eurų. Taip pat trigubai, nuo 15,5 tūkst., iki 44,5 tūkst. eurų, išaugo kelių transporto priemonių vertė.

Seimo narys konservatorius Kazys Starkevičius su žmona valdo 820 tūkst. eurų vertės turtą, tačiau taip pat turi 349 tūkst. eurų skolų. Didžiausią jų turto dalį – 419 tūkst. eurų – sudaro žemės sklypai.

Buvęs konservatorius Mantas Adomėnas su žmona Viktorija valdo 371,9 tūkst. eurų grynąjį turtą: 656 tūkst. eurų sudaro turto vertė, o dar 284,5 tūkst. eurų – paskolos. Jų turto pagrindas – nekilnojamasis turtas, vertinamas 477 tūkst. eurų.

„Tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis su žmona turi 316,8 tūkst. eurų grynojo turto, 10 procentų daugiau nei prieš metus: 185 tūkst. eurų vertės NT objektų, 134,5 tūkst. eurų laiko bankose, dar turi 50 tūkst. eurų vertės žemės. Šeima turi 84,7 tūkst. eurų skolų, kurios deklaruotos parlamentaro vardu.

„Valstietis“ Petras Nevulis su žmona Lida valdo 644,8 tūkst. eurų turtą, tačiau taip pat yra skolingi 427 tūkstančius – grynasis turtas siekia 218 tūkstančių eurų. Vien žemės sklypų vertė sudaro 398 tūkstančius eurų.

Skurdžiausia“ parlamentarė – Aušrinė Armonaitė

Viena parlamentarė deklaravo, kad neturi jokio turto – tai liberalė Aušrinė Armonaitė. Tiesa, jos sutuoktinis deklaravo 23,3 tūkst. eurų vertės NT.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė ir Karolis Liutkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė ir Karolis Liutkevičius

„Valstietis“ Robertas Šarknickas deklaravo teturįs 1080 eurų turto, o jo žmona jokio turto nedeklaravo.

Materialiniu klestėjimu negalėtų pasigirti ir „valstietė“ Rūta Miliūtė, deklaravusi 3520 eurų turtą.

Po jos rikiuojasi „valstietė“ Agnė Širinskienė, deklaravusi 1400 eurų vertės lėšų ir 3000 eurų automobilį. Jos vyras Arvydas deklaravo 9,1 tūkst. eurų vertės NT bei žemės sklypų, dar 1200 eurų įkainotas jo automobilis.

„Valstiečiai“ Stasys Tumėnas suskaičiavo 9,3 tūkstančių eurų vertės turtą, Arvydas Nekrošius – 21 tūkst. eurų.

Šalies vadovų turtas nežymiai didėjo

Prezidentės Dalios Grybauskaitės deklaracijoje atsispindi investicija į žemės sklypą. Bendras deklaruotas turtas už 2017-uosius siekė 851,8 tūkstančio eurų, kai prieš metus – 836,7 tūkst. eurų. Prezidentė 352 tūkstančius eurų investavusi į vyriausybės vertybinius popierius, 290 tūkstančių eurų ji laiko kredito įstaigose, valdo 101 tūkst. eurų vertės NT objektų ir 98 tūkst. eurų vertės žemės.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dalia Grybauskaitė

Premjero Sauliaus Skvernelio turtas pernelyg nesikeitė – deklaravo 218 tūkst. eurų turtą ir 33,7 tūkst. eurų negrąžintų skolų. Prieš metus, S.Skvernelio turtas siekė 199,3 tūkst. eurų, o skola buvo kiek didesnė – 35,7 tūkst. eurų. Didelę dalį turto S.Skvernelis laiko „grynaisiais“ – bankuose laikomų lėšų suma siekia 81 tūkstantį eurų, kai prieš metus ši suma siekė 62,9 tūkst. eurų.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Džiaugsmo emocijos užplūdo visus pasibaigus šventei
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Džiaugsmo emocijos užplūdo visus pasibaigus šventei

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis su žmona valdo 275 tūkstančių eurų vertės turtą, per metus jis mažėjo apie 20 tūkstančių eurų. Skolų šeima neturi, o didžiąją dalį turto sudaro žemės sklypų vertė (124 tūkst. eurų) ir NT objektai (117 tūkst. eurų).

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Viktoras Pranckietis

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su žmona deklaravo turtą po lygiai – iš viso 394 tūkst. eurų turto ir 85,47 tūkst. eurų skolų. Per metus turtas beveik nesikeitė, kone visas jo pagrindas – NT, kurio vertė 301 tūkstantis eurų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./15min studijoje lankosi Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./15min studijoje lankosi Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas

VMI pateikta turto deklaracija atspindi prastą LR Konstitucinio teismo pirmininko Dainiaus Žalimo finansinę būklę – jis už 2017-uosius deklaravo vos 4500 eurų turtą ir 61,3 tūkstančius eurų skolų. Skolos per metus sumažėjo apie 10 tūkstančių eurų.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dainius Žalimas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Dainius Žalimas

Lietuvos aukščiausiojo teismo pirmininko Rimvydas Norkaus ir žmonos 2017-ųjų ir 2016-ųjų turto deklaracijos sutampa „euras į eurą“ – netgi bankuose laikomos sumos. Bendras šeimos deklaruotas turtas – 402 tūkst. eurų, o skolos sudaro 177 tūkstančius eurų. Šeima bankuose laiko stabilius 171792 eurus, rodo VMI duomenys.

Visas deklaracijas galima peržiūrėti VMI internetinėje svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką