Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 spalio 9d. 12:03

Raseiniuose sprogo finansinės piramidės bomba – žmonės liko be kelionių ir 280 tūkst. Lt

Raseinių "Ingramos" kelionių agentė Alma Mačiulienė pati pasidavė policijai
Raseiniuose dirbusi "Ingrima" kelionių agentė Alma Mačiulienė pati pasidavė policijai

Į egzotiškas šalis keliauti mėgstančių raseiniškių pasitikėjimą per daugelį metų pelniusi Alma Mačiulienė, pasirodo, mezgė tinklą, kuriame dabar spurda šimtai aukų. Net ir paaiškėjus aferai, daugelis neįstengė tuo patikėti: „Almute, negi tu taip galėjai padaryti?“ – klausė netikėtos žinios priblokšti apgautieji. Dešimtys žmonių liko be kelionių. Iš viso gali būti pasisavinta apie 280 tūkst. Lt.

Agentė buvo labai populiari

Apie dešimt metų Raseiniuose veikianti kelionių agentūra „Ingrima“ buvo populiari ir pelniusi kone absoliutų klientų pasitikėjimą. Agentūros veidą ir sielą A.Mačiulienę turistauti mėgstantys raseiniškiai apibūdino kaip nepakeičiamą kelionių vadybininkę. Apie tai žmonės pasakojo pirmadienį, kai paaiškėjo, kad už būsimas keliones sumokėti jų pinigai prapuolė A.Mačiulienės kabinete, o pati A.Mačiulienė yra apklausiama policijos tyrėjų.

Per pastaruosius keletą metų iš jos mes pirkome devynias keliones į įvairias šalis ir tikrai buvome patenkinti ne tik jos profesionalumu. Ji pritaikydavo nuolaidas, visus apšokinėdavo, apglostydavo, išlydėdavo

„Per pastaruosius keletą metų iš jos mes pirkome devynias keliones į įvairias šalis ir tikrai buvome patenkinti ne tik jos profesionalumu. Ji pritaikydavo nuolaidas, visus apšokinėdavo, apglostydavo, išlydėdavo, smulkiai paaiškindavo visus kelionės, apsigyvenimo viešbučiuose ir poilsio ypatumus. Paskui skambindavo net, pavyzdžiui, į Tailandą, klausinėdavo, kaip mums sekasi, ar neiškilo kokių nors nesklandumų. Kai Ispanijoje ne dėl savo kaltės buvome patekę į keblią situaciją, A.Mačiulienė mumis ėmė rūpintis asmeniškai ir labai padėjo. Be jos turbūt būtume prapuolę“, – pasakojo keliauti mėgstanti moteris.

Pirmadienį ji su kitais nukentėjusiaisiais stovėjo prie užrakintų „Ingrimos“ durų ir jau žinojo, kad šįkart į Ispaniją neišskris.

„Šiandien, pirmadienio vakarą, aš ir dar septyni žmonės turėtume išskristi į Alikantę. Rugpjūčio 21 dieną už šią kelionę sumokėjome 21 tūkst. litų. Praėjusios savaitės trečiadienį skambinau, o Alma sakė, kad neturi laiko kalbėti. Skambinau ketvirtadienį, o ji sako, kad turi būti laidotuvėse. Pasiūlė ateiti penktadienį. Atėjome, radome apsiverkusią. Aiškino, kad kažkas bilietus supainiojo, siūlė rinktis kitą kelionę. Susiradome kitą kelionę. Skambinome jai, tačiau telefono jau niekas nekėlė“, – pasakojo į Ispaniją neišskridusi raseiniškė.

Ką pasakyti vaikams?

Pirmadienį prie „Ingrimos“ susirinko kelios dešimtys apgautų turistų, prieš kelis mėnesius iš A.Mačiulienės pirkusių keliones į Ispanijos, Turkijos ir Egipto kurortus.

„Ką dabar reikės pasakyti vaikams? Jie taip laukė kelionės, dėjo į taupyklę ir savo pinigėlius“, – sielojosi jauna motina, kuri su draugėmis ir vaikais kitą savaitę turėjo išskristi į Turkiją, ir visi kartu A.Mačiulienei jau buvo sumokėję 8,8 tūkst. litų.

Keliones ir pinigus už ją praradę raseiniškiai
Keliones ir pinigus už ją praradę raseiniškiai

Prie užrakintų „Ingrimos“ durų susirinkę žmones prisipažino, kad dar yra sumokėję ir po tūkstantį litų už balandį planuotą kelionę į Egiptą. Apgaulę patyrusių žmonių teigimu, A.Mačiulienė Raseinių rajone turėjo apie 200 klientų.

Kaltininkė palinkėjo stiprybės

Apie 12 valandą prie biuro pasirodė pati A.Mačiulienė ir „Ingrima“ savininkas Rimvydas Sadauskas. Moteris, kurią visi buvo įpratę matyti veiklią ir energingą, ėjo nuleidusi galvą, atrodė prislėgta.

Visiems sugužėjus į kabinetą, A.Mačiulienė tyliu balsu pasakė: „Padariau labai didelį finansinį nusikaltimą. Apie jį raštiškai prisipažinau vadovams praėjusį penktadienį. Šeštadienį pati savo sprendimu prisidaviau policijai. Kad nepadaryčiau kokios nors žalos, be advokato nekalbėsiu. Stiprybės ir kantrybės.“

Visiems sugužėjus į kabinetą, A.Mačiulienė tyliu balsu pasakė: „Padariau labai didelį finansinį nusikaltimą. Apie jį raštiškai prisipažinau vadovams praėjusį penktadienį. Šeštadienį pati savo sprendimu prisidaviau policijai."

„Almute, ką tu kalbi!“, „Almute, tave nori padaryti atpirkimo ožiu. Paaiškink mums, kas atsitiko“, – sujudo apgauti klientai. Tačiau A.Mačiulienė daugiau nepratarė nė žodžio, tik nuolat kartojo: „Be advokato nekalbėsiu.“

Priekaištai agentūros direktoriui

Pirmoji nepasitenkinimo banga užgriuvo A.Mačiulienę į kabinetą atlydėjusį R.Sadauską: „Negi jūs neįtarėte, kas vyksta jūsų biure? Negi nekontroliavote savo darbuotojų?“

„Ką aš galėjau sukontroliuoti? Žinote, kaip dabar saugomos darbuotojų teisės. Nei kratos negalima padaryti, nei filmavimo kamerų kabinete įrengti. Parodykite, ką jūs gavote iš Almos. Kas čia? Tie kvitai negaliojantys. Tai ne sutartys. Alma ėmė pinigus ir jus apgaudinėjo“, – pažiūrėjęs į keliautojų pateiktus kvitus kalbėjo direktorius. 

 „Nesąmonė, kad negalėjo kontroliuoti savo darbuotojų. Jei kyla įtarimų, savininkas visada ras priemonių, kaip juos patikrinti. Įtariu, kad savininkai į A.Mačiulienės veiklą dėl kažkokių priežasčių žiūrėjo pro pirštus“, – savo versijomis tarpusavyje dalijosi sunerimę nukentėjusieji.

Apgautieji atskleidė, kad perkant iš A.Mačiulienės keliones sutartys su bendrove niekada nebuvo sudarinėjamos – tiesiog pasirašomi pinigų paėmimo kvitai neabejojant, kad A.Mačiulienė po to įformins sutartis.

Apgautieji atskleidė, kad perkant iš A.Mačiulienės keliones sutartys su bendrove niekada nebuvo sudarinėjamos – tiesiog pasirašomi pinigų paėmimo kvitai neabejojant, kad A.Mačiulienė po to įformins sutartis.

„Praėjusiais metais ilsėjomės Egipte. Jau sumokėjome po tūkstantį litų už balandžio mėnesį numatytą kelionę į Egiptą ir gimines dar prikalbinome. Kas galėjo patikėti, kad viskas taip baigsis“, – sielojosi prie Raudoniosios jūros planavusi atostogauti jauna moteris.

Vogė nuo 2009 metų?

Ukmergėje esančiame biure daugiausia laiko praleidžiantis direktorius prasitarė, jog policijai skirtame pasiaiškinime A.Mačiulienė nurodžiusi, jog nesąžiningai pradėjo dirbti nuo 2009 metų.

„Vadovybė apie darbuotojo rezgamas pinkles galėjo nežinoti vieną, na, du mėnesius, bet nieko nežinoti 5 metus – neįtikėtina“, – stebėjosi į Ispaniją neišskridusi moteris.

„Alma, ar tikrai mus apgaudinėjai?“ – vis dar negalėdami patikėti klausinėjo žmonės. „Be advokato nekalbėsiu“, – kartojo įtariamoji.

Pasirengęs į areštinę

„Ji slėpė iš jūsų surinktus pinigus ir mes to būtume nesužinoję, jei ne žmonės, kurie į mus kreipėsi praėjusį penktadienį. Jie pasakė, kad sumokėjo pinigus, bet kelionės negavo. Mes apie tai sužinojome 17 valandą. Apie 20 valandą jau buvome Raseiniuose, – kalbėjo direktorius. – Jaučiu, kad ir man teks keletą dienų pasėdėti Raseinių areštinėje, nors policijos tyrėjai šiandien su manimi kalbėjo labai maloniai.“

R.Sadausko nuomone, iš kelių šimtų klientų A.Mačiulienė galėjo surinkti apie 250 tūkst. litų, o kur jie dabar – neaišku. „Policija turės darbo. Ar įsivaizduojate, kokio tai masto lėšos – 250 tūkst. litų?“ – dramatiškai klausė direktorius.

Kelionių agentūros
Kelionių agentūros "Ingrima" vadovas Rimvydas Sadauskas

Klasikinė finansų piramidė

„Ji niekada nesutikdavo, kad pinigai būtų pervedami bankiniu pavedimu. Visada reikalaudavo grynųjų. Ar taip gali būti normalioje įstaigoje?“ – klausė viena nukentėjusiųjų.

Susirinkusieji neslėpė, kad A.Mačiulienės kelionių pasiūlymai patrauklūs atrodė todėl, kad buvo taikomos nemenkos nuolaidos.

„Jūs aiškinate, kad jūsų firmai pateiktose A. Mačiulienės ataskaitose kelionių kainos buvo nurodytos didesnės, nei mes už jas sumokėdavome. Nieko nesuprantu“, – stebėjosi apgauta turistė.

Direktorius atrėžė: „Kaip jūs nesupratote, kad kažkas ne taip, jei kelionė iš viso kainuoja 3 200, o mokate tik 2 500 litų.“

Direktorius atrėžė: „Kaip jūs nesupratote, kad kažkas ne taip, jei kelionė iš viso kainuoja 3 200, o mokate tik 2 500 litų.“

R.Sadausko teigimu, už būsimas keliones surinktais grynaisiais pinigais A.Mačiulienė dengdavo atsirandančias finansines spragas ir taip keletą metų sudarė regimybę, kad viskas vyksta sklandžiai.

„Įtariu, kad dalis pinigų nepatekdavo į įmonės kasą, o nusėsdavo kažkur kitur. Nelabai dar įsivaizduoju, kokios čia sumos. Bandome suvaldyti situaciją, pažiūrėsime, kiek ta situacija suvaldoma“, – kalbėjo direktorius.

Direktoriaus versija

„Nejaugi jums dėl A.Mačiulienės nekilo jokių abejonių“, – savaitraštis „Alio, Raseiniai“ klausė „Ingrima“ vadovo ir savininko R.Sadausko. „Ne. Gal tik pastaruosius du mėnesius. Labai padidėjo įsiskolinimai už keltus. Skola pasiekė 6 tūkst. litų“, – kalbėjo direktorius.

Žmonės buvo viliojami dempinginėmis kainomis ir taip gaunama grynųjų, kuriais buvo dengiamos finansinės spragos.

Kodėl Raseinių skyriuje dirbusi A.Mačiulienė galėjo ryžtis aferai?

„Manau, Alma ar jos šeima turėjo kažkokią skolą – apie 5–10 tūkst. litų. Protingi žmonės eina pas draugus ar į banką, skolinasi ir dengia tą sumą, o Raseinių skyriuje buvo sukurta finansinė piramidė – nelegaliais kviteliais buvo imami žmonių pinigai. Žmonės buvo viliojami dempinginėmis kainomis ir taip gaunama grynųjų, kuriais buvo dengiamos finansinės spragos. Su centrine įmonės kasa buvo atsiskaitoma tvarkingai, tad įtarimų nekilo. Bet vieną dieną piramidė natūraliai griuvo“, – aiškino direktorius.

Šalia sedėjusi A. Mačiulienė sėdėjo nepakeldama galvos ir toliau kartojo: „Be advokato nekalbėsiu.“

Naujaisiais duomenimis, A.Mačiulienės klientams padaryta žala gali siekti apie 280 tūkst. litų.

Radeiniuose dirbusi kelionių agentė Alma Mačiulienė įtraiama pinigų pasisavinimu
Radeiniuose dirbusi kelionių agentė Alma Mačiulienė įtraiama pinigų pasisavinimu

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Atversta I.Strazdauskaitės nužudymo byla: siekta nušalinti prokurorą, nes šis neva mušė budelį

Sportas

Trenerį A.Skarbalių prieš startą Europoje atleidę „Žalgirio“ vadovai užsitvėrė tylos siena

Aktualu

Į užsienį išvežtiems vaikams sunku padėti, nes juos veikia Stokholmo sindromas

Verslas

Degalinių tinklas „Emsi“ sukėlė pykčio bangą už prievartą skatinančias žinutes

Vardai

A.Bilotaitė dukros motiną žeminusiam P.Gražuliui įteikė dovaną: „Jis yra padugnė“

Gyvenimas

Maištingas paauglių elgesys: psichologė pataria tėvams, kaip elgtis konkrečiose situacijose

„Vieni vartai“: Argentinos nuopuolis, istorinis šansas islandams ir futbolas bažnyčioje

Mokesčių reforma Verslas

Nelieka kelio atgal: darbuotojo mokesčiai bus jungiami, keisis pensijų sistema ir tarifai

Nesenstančios knygos: perleistų kūrinių TOP 10

Sportas

„Skrieja kamuolys“: neverk, Argentina, ir futbolo romantikos paieškos

Nesibaigianti kova su gaisrais Manilos lūšnynuose

Vardai

Netikėtai mirė didžėjus Modestas Žilionis-Modessthe Sound

Aktualu

Petras Gražulis smaginasi toliau: moterį „pagydžiau“ nuo nevaisingumo

Verslas

Palangoje mokesčių inspektorės verslininkus lanko dviračiais ir moko sąžiningumo

Mokesčių reforma Aktualu

Ernestas Naprys: 5 didžiausi mokesčių reformos absurdai

Verslas

„Wizz Air“ keičia bagažo politiką: už lagaminą salone teks susimokėti visiems

N-18 Vardai

Aiškėja TV žvaigždės ir tituluotos gražuolės Sophie Gradon mirties aplinkybės: įtariama savižudybė

Vardai

„Maserati“ įsigijęs milijonierius I.Jomantas pagalbos ranką ištiesė paralyžiuotai kaunietei

Gyvenimas

Benedikto turguje – Joninių piknikas: keps paršelį, dovanos paparčio žiedus ir linksmins dainomis

Aktualu

VMI vertins, ar buvęs viceministras A.Bogdanovas nepadarė mokestinio pažeidimo

Naujienos

Aktualu

Atversta I.Strazdauskaitės nužudymo byla: siekta nušalinti prokurorą, nes šis neva mušė budelį

Sportas

Šveicarišką niuksą gavusi Brazilija vertę įrodinėja prieš Kosta Riką

Aktualu

Į užsienį išvežtiems vaikams sunku padėti, nes juos veikia Stokholmo sindromas

Vardai

Rūta Ščiogolevaitė pagimdė ketvirtą vaiką: „Taip, jau galite sveikinti“

Sportas

Trenerį A.Skarbalių prieš startą Europoje atleidę „Žalgirio“ vadovai užsitvėrė tylos siena

Verslas

Degalinių tinklas „Emsi“ sukėlė pykčio bangą už prievartą skatinančias žinutes

„Vieni vartai“: Argentinos nuopuolis, istorinis šansas islandams ir futbolas bažnyčioje

Vardai

A.Bilotaitė dukros motiną žeminusiam P.Gražuliui įteikė dovaną: „Jis yra padugnė“

Nesenstančios knygos: perleistų kūrinių TOP 10

Gazas

Lietuvis įsigijo greičiausią kada nors pagamintą „Porsche 911“

Nesibaigianti kova su gaisrais Manilos lūšnynuose

Gyvenimas

Maištingas paauglių elgesys: psichologė pataria tėvams, kaip elgtis konkrečiose situacijose

Mokesčių reforma Verslas

Nelieka kelio atgal: darbuotojo mokesčiai bus jungiami, keisis pensijų sistema ir tarifai

Sportas

„Skrieja kamuolys“: neverk, Argentina, ir futbolo romantikos paieškos

Vardai

Netikėtai mirė didžėjus Modestas Žilionis-Modessthe Sound

Verslas

Palangoje mokesčių inspektorės verslininkus lanko dviračiais ir moko sąžiningumo

Mokesčių reforma Aktualu

Ernestas Naprys: 5 didžiausi mokesčių reformos absurdai

Aktualu

Petras Gražulis smaginasi toliau: moterį „pagydžiau“ nuo nevaisingumo

Verslas

„Wizz Air“ keičia bagažo politiką: už lagaminą salone teks susimokėti visiems

N-18 Vardai

Aiškėja TV žvaigždės ir tituluotos gražuolės Sophie Gradon mirties aplinkybės: įtariama savižudybė

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką