Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 30d. 13:55

Registrų centras plečia „GoSign“ platformą: atpažins daugiau e.dokumentų

Registrų centras
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Registrų centras
Registrų centras, reaguodamas į klientų poreikius, išplėtė elektroninių dokumentų pasirašymo platformą „GoSign“ – nuo šiol fiziniai ir juridiniai asmenys galės pateikti dokumentus, pasirašytus kvalifikuotu el.parašu, suformuotu „Dokobit“ platformoje. Artimiausioje ateityje „GoSign“ platformą numatoma išplėsti, kad joje būtų galima pasirašyti elektroninius dokumentus ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse išduotas e.parašo kūrimo įrenginiais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Technologinės galimybės Registrų centro platformoje „GoSign“ įdiegtos šią savaitę. Iki šiol įmonės galėjo teikti el.dokumentus, pasirašytus kvalifikuotu parašu tik Registrų centrui priklausančioje platformoje „GoSign“.

„Tikimės, kad „GoSign“ sistemoje įdiegta nauja galimybė patikrinti „Dokobit“ platformoje pasirašyto kvalifikuoto elektroninio parašo teisingumą palengvins elektroninių dokumentų teikimą įmonėms, – sako Registrų centro Paslaugų departamento direktorė Diana Vilytė. – Nuo šiol „Dokobit“ priemonėmis pasirašytus el.dokumentus bus galima pateikti registruojant juridinius asmenis, teikiant informaciją apie juos ar teikiant finansinės atskaitomybės dokumentus“.

Ateityje planuojama „GoSign“ platformą praplėsti galimybe pasirašyti ne tik PDF bet ir kitokio, visose ES šalyse priimamo, formato elektroninius dokumentus. Taip pat „GoSign“ platformoje bus įdiegtos galimybės el. dokumentus pasirašyti ir kitose ES šalyse išduotais el. parašo kūrimo įrenginiais.

Pernai „GoSign“ priemonėmis buvo pasirašyta virš 56 mln., o per šių metų 5 mėnesius – beveik 35 mln. el. dokumentų.

Norint kvalifikuotu e.parašu pasirašyti dokumentą, savo kompiuteryje reikalinga įsidiegti atitinkamą programinę įrangą. Paslaugos naudotojas gali įkelti savo pasirinktą dokumentą į kurią nors naudojamų platformų, jį pasirašyti kvalifikuotu e.parašu ir parsisiųsti jau pasirašytą dokumentą.

Apie „GoSign“

Naudojantis „GoSign“ portalo priemonėmis nemokamai galima įkelti, el. parašu pasirašyti ir išsaugoti PDF tipo elektroninius dokumentus bei tikrinti kitose platformose sukurtų ir pasirašytų el. dokumentų parašų galiojimą. Naudojantis portalu taip pat galima el. dokumentą patvirtinti kelių asmenų elektroniniais parašais. Tam „GoSign“ yra sukurtos specialios funkcijos, leidžiančios elektroniniu būdu kviesti kolegas, partnerius, klientus ir kitus asmenis pasirašyti į „GoSign“ įkeltą elektroninį dokumentą, pvz.: sutartis, protokolus, deklaracijas ir pan. El. dokumentų pasirašymui gali būti naudojama Registrų centro išduodamas USB tipo el.parašo įrenginys, Lietuvoje išduodama asmens tapatybės ar e.rezidento kortelė ar Lietuvos ir Estijos mobilaus ryšio tiekėjų išduodamas mobilus parašas.

„GoSign“ sistema turi papildomas galimybes, leidžiančias į įmonių turimas verslo valdymo, dokumentų valdymo ar kitas informacines sistemas integruoti „GoSign“ dokumentų pasirašymo ir tikrinimo funkcionalumą. Tai gerokai sumažina informacinių sistemų pritaikymo darbui su elektroniniais dokumentais kaštus – nereikia atskirai kurti sudėtingo programinio sprendimo, užtenka pasinaudoti žiniatinklio priemonėmis pasiekiamomis „GoSign“ paslaugomis. Norint pasinaudoti šia Registrų centro teikiama paslauga būtina sudaryti sutartį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką