Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Reguliariai taupantiems galvą dėl išlaidavimo skauda mažiau

Taupymas
BFL nuotr. / Taupymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors gyventojai ateityje teigiamų finansinių pokyčių nesitiki, žmonės, kurie pinigus jau kaupia reguliariai, į ateitį žvelgia optimistiškiau.

Lietuvos statistikos departamento liepos mėnesį paskelbtais duomenimis, 61 proc. gyventojų įsitikinę, kad per artimiausius metus jų namų ūkių finansinė padėtis nepasikeis. 32 proc. mano, kad šiuo metu taupyti yra gana palankus metas.Gyvybės draudimo ir pensijų bendrovės „Aviva Lietuva“ atliktos klientų apklausos rezultatai kiek kitokie – jau taupantys žmonės dėl ateities jaučiasi saugesni, o jų nuotaikos ir lūkesčiai yra optimistiškesni. 

„Didžioji dalis, 96 proc. mūsų gyvybės draudimo klientų taupo reguliariai, dalį pajamų ateičiai atidėdami kas mėnesį ar ketvirtį. Vidutinis apsaugai skirto gyvybės draudimo  kliento sąskaitos dydis yra 4,2 tūkst. litų, investicinio 18,4 tūkst. litų. Todėl, turėdami santaupų, dauguma žmonių į ateitį žiūri optimistiškai“, – teigia „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė Asta Grabinskė.

Klientų apklausa parodė, kad 79 proc. vyrų ir 78 proc. moterų, į klausimą, ar tikite, kad ateityje gyvensite geriau už savo tėvus, atsakė teigiamai. Tarp optimistų daugiausia yra vidutines pajamas, iki 2 tūkst. litų, gaunančių moterų ir didesnes nei vidutines, 2001–5000 litų, mėnesines pajamas gaunančių vyrų. 

Žmonės, turintys „atsarginę kišenėlę“ juodai dienai, tai yra reguliariai atsidedantys suplanuotą sumą būsimai pensijai ar vaikų mokslams, ne tik drąsiau žiūri į ateitį, bet ir teigia galintys leisti sau už likusią sumą paišlaidauti bei pabrėžia, kad disciplinuotas taupymas apskritai pakeitė požiūrį į pinigus – jeigu jie išlaidauja, pirmenybę teikia prasmingiems pirkiniams.

Maždaug pusė, 51 proc., apklaustų vyrų teigė labiau mėgstantys pinigus leisti, tačiau 43 proc.  didesnį malonumą teikia taupymas. Taupyti pinigus labiau patinka trečdaliui apklaustų moterų, o juos leisti – dviem trečdaliams.

„Taupymo prasmę suprantantys žmonės žino, kad tik turėdami santaupų galės sau leisti daugiau. Racionaliai gyvenantis žmogus gali susitaupyti, investuodamas santaupas padidinti, o tada pradžiuginti save didesniu pirkiniu“, – teigia „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė Asta Grabinskė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Asta Grabinskė
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką