-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Revolut“ duomenys: kaip lietuviai leido pinigus pandeminiais 2021-aisiais

Į priešpandeminį lygį sugrįžusios lietuvių kelionės, vėl išryškėjęs prioritetas fiziniam apsipirkimui, rekordiniai pervedimai iš užsienio ir dar mažiau grynųjų – tai tik keletas praėjusių metų tendencijų, kurias atskleidžia daugiau nei 300 tūkst. klientų Lietuvoje turinčios finansinių technologijų įmonės „Revolut“ mokėjimų duomenys, rašoma pranešime spaudai.
Eurai
Eurai / 123RF.com nuotr.

Kelionių išlaidos grįžo į priešpandeminį lygį

Atsiskaitydami užsienyje „Revolut“ vartotojai iš Lietuvos pernai išleido 65 mln. eurų, beveik 80 proc. daugiau nei per 2020 metus, kuomet kelionės buvo gerokai suvaržytos. Užsienyje išleista suma sugrįžo į priešpandeminių 2019 metų lygį.

Pastebimai augo gyventojų išlaidos kone visose su kelionėmis susijusiose išlaidų kategorijose. Lyginant su 2020-ais, pernai dvigubėjo mokėjimų už automobilių nuomos paslaugas, vidutiniškai automobilio nuomai vienas keliautojas skyrė 152 eurus, 86 proc. augo atsiskaitymų už skrydžius lėktuvu, vidutinės išlaidos siekė 156 eurus, 58 proc. daugiau atsiskaitymų atlikta viešbučiuose ir kitose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose vietose, vidutiniškai už 328 eurus.

Rekordiniai pervedimai iš užsienio

„Revolut“ vartotojų pinigų pervedimai iš užsienio į Lietuvą pernai buvo rekordiniai ir siekė 314 mln. Eur, lyginant su 2020-ais jie išaugo beveik keturis kartus. Vienas vartotojas vidutiniškai pervedė 2,9 tūkst. eurų. Populiariausių šalių dešimtuke, iš kurių vykdyti tarptautiniai pervedimai, karaliavo Didžioji Britanija, iš jos į Lietuvą pervesta per 133 mln. eurų, toliau rikiuojasi Rumunija, Šveicarija Lenkija, Vengrija, Čekija, Norvegija, Švedija, Bulgarija, Danija.

Prioritetas apsipirkti gyvai sugrįžo

Panašu, kad analitikų pranašautas vartotojų persikraustymas į internetą neįvyko ir, atlaisvėjus karantino suvaržymams, gyventojai vėl aktyviau apsiperka gyvai nei internetu. Jei 2020-iais fizinių ir internetinių mokėjimų buvo atliekama bene po lygiai bei karantino mėnesiais gyventojai net dažniau atsiskaitė internetu, praėjusiais metais nebuvo nė vieno mėnesio, kuomet internetinių atsiskaitymų kiekis viršytų fizinius. Liepą 72 proc. visų atsiskaitymų „Revolut“ kortele buvo fiziniai ir tik 28 proc. atlikti mokant internetu. Gruodį skirtumas šiek tiek sumažėjo, atsiskaitymų internetu paaugo iki 37 proc.

Dar mažiau grynųjų

Nors bendras mokėjimo operacijų skaičius per praėjusius metus išaugo 53 proc., metai iš metų fiksuojamas pinigų išgryninimo mažėjimas toliau tęsėsi ir pernai. Lyginant su 2020-iais, bankomatuose „Revolut“ klientai pernai išgrynino 5 proc. mažesnę sumą, pinigus gryninosi 12 proc. mažiau žmonių, atlikta 17 proc. mažiau pinigų išgryninimo bankomate operacijų.

Daugiausia skolinosi namų remontui

Noromis ar nenoromis daugiau laiko priversti praleisti namuose gyventojai daugiau dėmesio skyrė ir jų atnaujinimui. Būtent šiam tikslui imantys vartojimo paskolą teigė 1 iš 3 „Revolut“ klientų Lietuvoje. Po penktadalį besiskolinančiųjų planavo įsigyti automobilį ar didesnį pirkinį, tik 3 proc. skolinosi atostogoms, 2 proc. asmeninei šventei. Vidutinė paskolos suma – 4,3 tūkst. eurų.

Skaitmeninių pramogų bumas

Pandeminiams ribojimams suvaržius kone visą pramogų sektorių, lietuvių laisvalaikis, panašu, persikėlė į internetą. Mokėjimų už skaitmenines pramogas, muzikos, kino, e-knygų platformose augimas viršijo 150 proc. Mobiliųjų programėlių parduotuvėse vienas „Revolut“ klientas vidutiniškai išleido 49 eurus, „Spotify“, „Netflix“ir panašioms platformoms – vidutiniškai 53 eurus, kompiuteriniams žaidimams – vidutiniškai 77 eurus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius