Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 05, 11:03

„Revolut“ duomenys: kaip lietuviai leido pinigus pandeminiais 2021-aisiais

Į priešpandeminį lygį sugrįžusios lietuvių kelionės, vėl išryškėjęs prioritetas fiziniam apsipirkimui, rekordiniai pervedimai iš užsienio ir dar mažiau grynųjų – tai tik keletas praėjusių metų tendencijų, kurias atskleidžia daugiau nei 300 tūkst. klientų Lietuvoje turinčios finansinių technologijų įmonės „Revolut“ mokėjimų duomenys, rašoma pranešime spaudai.
Eurai
Eurai / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Revolut Finansai

Kelionių išlaidos grįžo į priešpandeminį lygį

Atsiskaitydami užsienyje „Revolut“ vartotojai iš Lietuvos pernai išleido 65 mln. eurų, beveik 80 proc. daugiau nei per 2020 metus, kuomet kelionės buvo gerokai suvaržytos. Užsienyje išleista suma sugrįžo į priešpandeminių 2019 metų lygį.

Pastebimai augo gyventojų išlaidos kone visose su kelionėmis susijusiose išlaidų kategorijose. Lyginant su 2020-ais, pernai dvigubėjo mokėjimų už automobilių nuomos paslaugas, vidutiniškai automobilio nuomai vienas keliautojas skyrė 152 eurus, 86 proc. augo atsiskaitymų už skrydžius lėktuvu, vidutinės išlaidos siekė 156 eurus, 58 proc. daugiau atsiskaitymų atlikta viešbučiuose ir kitose apgyvendinimo paslaugas teikiančiose vietose, vidutiniškai už 328 eurus.

Rekordiniai pervedimai iš užsienio

„Revolut“ vartotojų pinigų pervedimai iš užsienio į Lietuvą pernai buvo rekordiniai ir siekė 314 mln. Eur, lyginant su 2020-ais jie išaugo beveik keturis kartus. Vienas vartotojas vidutiniškai pervedė 2,9 tūkst. eurų. Populiariausių šalių dešimtuke, iš kurių vykdyti tarptautiniai pervedimai, karaliavo Didžioji Britanija, iš jos į Lietuvą pervesta per 133 mln. eurų, toliau rikiuojasi Rumunija, Šveicarija Lenkija, Vengrija, Čekija, Norvegija, Švedija, Bulgarija, Danija.

Prioritetas apsipirkti gyvai sugrįžo

Panašu, kad analitikų pranašautas vartotojų persikraustymas į internetą neįvyko ir, atlaisvėjus karantino suvaržymams, gyventojai vėl aktyviau apsiperka gyvai nei internetu. Jei 2020-iais fizinių ir internetinių mokėjimų buvo atliekama bene po lygiai bei karantino mėnesiais gyventojai net dažniau atsiskaitė internetu, praėjusiais metais nebuvo nė vieno mėnesio, kuomet internetinių atsiskaitymų kiekis viršytų fizinius. Liepą 72 proc. visų atsiskaitymų „Revolut“ kortele buvo fiziniai ir tik 28 proc. atlikti mokant internetu. Gruodį skirtumas šiek tiek sumažėjo, atsiskaitymų internetu paaugo iki 37 proc.

Dar mažiau grynųjų

Nors bendras mokėjimo operacijų skaičius per praėjusius metus išaugo 53 proc., metai iš metų fiksuojamas pinigų išgryninimo mažėjimas toliau tęsėsi ir pernai. Lyginant su 2020-iais, bankomatuose „Revolut“ klientai pernai išgrynino 5 proc. mažesnę sumą, pinigus gryninosi 12 proc. mažiau žmonių, atlikta 17 proc. mažiau pinigų išgryninimo bankomate operacijų.

Daugiausia skolinosi namų remontui

Noromis ar nenoromis daugiau laiko priversti praleisti namuose gyventojai daugiau dėmesio skyrė ir jų atnaujinimui. Būtent šiam tikslui imantys vartojimo paskolą teigė 1 iš 3 „Revolut“ klientų Lietuvoje. Po penktadalį besiskolinančiųjų planavo įsigyti automobilį ar didesnį pirkinį, tik 3 proc. skolinosi atostogoms, 2 proc. asmeninei šventei. Vidutinė paskolos suma – 4,3 tūkst. eurų.

Skaitmeninių pramogų bumas

Pandeminiams ribojimams suvaržius kone visą pramogų sektorių, lietuvių laisvalaikis, panašu, persikėlė į internetą. Mokėjimų už skaitmenines pramogas, muzikos, kino, e-knygų platformose augimas viršijo 150 proc. Mobiliųjų programėlių parduotuvėse vienas „Revolut“ klientas vidutiniškai išleido 49 eurus, „Spotify“, „Netflix“ir panašioms platformoms – vidutiniškai 53 eurus, kompiuteriniams žaidimams – vidutiniškai 77 eurus.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką