Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimantas Šadžius pranešė gerąją žinią – mokesčių surinkta daugiau, nei planuota

Rimantas Šadžius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Rimantas Šadžius
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansų ministerijos duomenimis, į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus pirmąjį šių metų pusmetį gauta 11,488 mlrd. litų pajamų, tai yra 1,3 proc. (150 mln. litų) daugiau nei prognozuota ir 11,8 proc. daugiau nei pernai tuo pat metu. Per pusmetį planuota gauti 11,337 mlrd. litų pajamų.

Prognozuota, kad į valstybės biudžetą sausį-birželį bus gauta 9,431 mlrd. litų pajamų, faktiškai įplaukė 9,450 mlrd. litų − 0,2 proc. (18,7 mln. litų) daugiau nei planuota ir 9,8 proc. daugiau nei 2013 m. tą patį laikotarpį.

Mokestinių pajamų į valstybės biudžetą surinkimo planas įvykdytas 100,8 proc., gauta 8,737 mlrd. litų. Tai yra 70,5 mln. litų daugiau nei prognozuota.

Tai teikia vilčių, kad šįmet pasieksime lūžį, rinkdami mokesčius. Teigiamą įtaką biudžeto pajamoms turėtų PVM ir Mokesčių administravimo pataisos, kurios kol kas sunkiai skinasi kelią Seime.

Finansų ministras Rimantas Šadžius pabrėžia, kad šiemet pirmą kartą visas valstybės biudžetas yra su pliuso ženklu, t.y. gautos pajamos viršija planuotąsias, mokestinių pajamų planas viršijamas antrą mėnesį paeiliui, pagerėjo ir iki šiol prastai rinkto pridėtinės vertės mokesčio surinkimas.

„Tai teikia vilčių, kad šįmet pasieksime lūžį, rinkdami mokesčius. Teigiamą įtaką biudžeto pajamoms turėtų PVM ir Mokesčių administravimo pataisos, kurios kol kas sunkiai skinasi kelią Seime. Ateityje biudžetui bus naudingi ir Valstybinėje mokesčių inspekcijoje įdiegti modernūs mokesčių administravimo technologiniai sprendimai“, − tikisi finansų ministras.

Pasak R.Šadžiaus, nuosekliai didėjantis akcizų surinkimas yra tinkama iliustracija, kaip laiku imtos taikyti griežtesnės kontrolės priemonės padidino šio mokesčio įplaukas į biudžetą.

Už visas akcizines prekes per sausį-birželį gauta 1,721 mlrd. litų – 199 mln. litų (13,1 proc.) daugiau nei pernai tuo pat metu ir 114 mln. litų daugiau nei prognozuota šiemet.

Daugiausiai pajamų per pirmuosius šešis šių metų mėnesius sulaukta iš PVM – 4,856 mlrd. litų, tai yra beveik 83 mln. litų (1,7 proc.) mažiau nei prognozuota. (Prieš mėnesį nuo plano buvo atsilikta 145 mln. litų). Palyginti su tuo pačiu 2013 m. laikotarpiu, šiemet PVM gauta 8,2 proc. (366 mln. litų) daugiau.

Pelno mokesčio sausį-birželį gauta 1,088 mlrd. litų – beveik 685 mln. litų (69,8 proc.) daugiau nei pernai ir 3,2 mln. litų daugiau nei prognozuota. Didelis šio mokesčio pajamų augimas, palyginti su praėjusių metų pirmąjį pusmetį gautosiomis, įvyko dėl ankstesnio nei pernai pelno mokesčio mokėjimo termino.

Gyventojų pajamų mokesčio įplaukos į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus pirmąjį pusmetį buvo 2,173 mlrd. litų − 78 mln. litų (3,7 proc.) didesnės nei pernai tuo pat metu ir 28 mln. litų (1,3 proc.) didesnės, nei prognozuota šiemet.

Patvirtintos 2014 m. valstybės biudžeto pajamos iš mokesčių (be ES lėšų) sudaro 18,661 mlrd. litų, su ES lėšomis − 26,093 mlrd. litų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką