Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 2d. 10:00

Rinkos dalyviai „Invaldą“ vertina pozityviau

Rinkos dalyviai investicijų bendrovę „Invalda“, kurios perspektyvos dėl didelių skolų pernai investuotojams kėlė abejonių, jau vertina pozityviau – įmonės skolos mažėja, o jos finansinė padėtis gerėja. Manoma, kad kitąmet „Invalda“ susitars dėl valdomo „Sanito“ akcijų paketo pardavimo, o tai dar pagerintų investicijų bendrovės padėtį.

Tačiau fondams „Invalda“ šiuo metu vis dar yra neįdomi, o analitikai skaičiuoja, kad įmonės akcijos kaina biržoje jau viršija tikrąją jų vertę, ketvirtadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.

„Aš manau, kad 2011 metais „Sanitas“ jau iš tiesų gali būti parduotas. Tai galima spėti tiek iš įmonės rezultatų, tiek iš daromų veiksmų, tiek ir iš įmonės vadovų kalbų. “Sanito„ padėtis yra labai pagerėjusi, rezultatai pasitaisę, skolos lygis normalizavęsis taip, kad įmonė potencialiems investuotojams atrodo labai patraukliai“, – teigė banko „Finasta“ analitikas Tadas Povilauskas.

Anot jo, „Invaldos“ tarimas „Sanito“ akcijų paketas pagal vertę rinkoje yra vertas apie 160 mln. litų, tačiau tikėtina, kad akcijas parduodant būtų sumokama bent 20 proc. premija nuo dabartinės akcijos rinkos kainos. Pasak analitiko, tokios sumos užtektų sumokėti daugeliui „Invaldos“ skolų, tačiau vargu ar pinigai būtų panaudoti vien skoloms grąžinti, juolab kad prarasti mokaus kliento nesuinteresuoti bankai.

„Nemanau ir to, kad pinigai bus išmokėti kaip dividendai, tikėtina, bus ieškoma naujų investavimo alternatyvų. Tačiau tokie sandoriai greitai neįvyksta, tad jo pabaigos galima būtų laukti tik 2012 metais“ – sakė T.Povilauskas.

„Finastos“ analitikai skaičiuoja, kad, vertinant gana konservatyviai, visų „Invaldos“ turimų verslų vertė siekia apie 600 mln. litų, o didžiausią dalį sudaro kelių, tiltų tiesimo ir statybos (275 mln. litų), taip pat farmacijos (161 mln. litų) verslai. Pagal tokius skaičiavimus įmonės akcijos vertė (pridėjus turimą finansinį turtą bei atėmus įsipareigojimus ir „Invaldai“, kaip kontroliuojančiajai bendrovei, pritaikius 15 proc. nuolaidą) išeina apie 7,53 lito, tuo tarpu biržoje akcijos trečiadienį kainavo po 2,422 euro (8,36 lito).

„Orion Securities“ finansų makleris Darius Slavinskas taip pat tvirtina, kad rinka jau tikrai yra pakankamai įvertinusi „Invaldos“ akcijas.

„Dabar investuoti į šią bendrovę galima nebent turint lūkesčių dėl bendro augimo, spekuliuojant dėl “Sanito„ pardavimo kainos ir tikintis valdomo nekilnojamojo turto vertės augimo, nes, kaip žinia, nekilnojamojo turto kainos balansuoja arti dugno“, – sakė D.Slavinskas.

Investiciniai fondai „Invaldos“ perspektyvomis kol kas nelabai tiki – reikšmingesnės dalies įmonės akcijų nėra nė viename iš didesnių valdymo įmonių fondų. Tik „Finastos“ fondai šių akcijų dar tari iš tų laikų, kai „Finasta“ priklausė „Invaldai“.

„Invaldos“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq Omx“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

28:55
00:43
00:53

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką