Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​R.Dargis: dėl Rusijos sankcijų galbūt reikėtų sustabdyti dalį valstybės vykdomų projektų

Robertas Dargis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Robertas Dargis
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Rusijos taikomų sankcijų įtaka Lietuvos ekonomikai nebus didelė. Tai pareiškė ūkio ministras Evaldas Gustas. Skaičiuojama, kad, užsitęsus maisto produktų embargui, bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas gali sulėtėti 0,2 procento. Pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija“ ūkio ministro pateiktus skaičius įvertino tik kaip vieną iš spėjimų.

 „Per pastarąsias dvi savaitės buvo paskelbta įvairių skaičių. Tai vadinu spėjimu, nes nepaviešinta, kuo remiantis buvo padaryti skaičiavimai. Štai Lietuvos banko scenarijus – 2015 metais BVP gali sumažėti 12 procentų. Bet didžioji diskusija turėtų vykti ne apie tai, kiek sumažės mūsų verslo pajamos“, – sakė R.Dargis.
 
R. Dargis teigia, kad šiuo atveju svarbiausia, kaip valstybė yra pasiruošusi reaguoti į ekonomikos augimo sulėtėjimą ar BVP augimo mažėjimą.

Galbūt reikėtų sustabdyti kai kuriuos valstybės vykdomus projektus. Reikėtų analizės, kiek galbūt reikės skolintis ir kaip tai paveiks mūsų makroekonomiką, – kalbėjo LPK prezidentas. 

„Ir čia turėtų būti parengti keli scenarijai. Čia yra esmė. Galbūt reikėtų sustabdyti kai kuriuos valstybės vykdomus projektus. Reikėtų analizės, kiek galbūt reikės skolintis ir kaip tai paveiks mūsų makroekonomiką. Verslas, aš manyčiau, suras sprendimus, kaip parduoti savo produktus. Jeigu ne į Rusijos, tai į kitas rinkas. Galbūt bus kitoks pelningumas. Galbūt mūsų sūriai vadinsis ne lietuviški, o serbiški  ar kroatiški“, – sakė LPK prezidentas.
 
Anot pašnekovo, šiuolaikiniame pasaulyje verslas randa būdų, kaip išspręsti problemas. Be abejo, keli dalykai turės didelės reikšmės. Pavyzdžiui, kiek pelno liks lietuviams, kiek pasiims tarpininkai. Taip pat svarbus ir laiko faktorius.
 
„Rusijos gyventojai tikriausiai nenustos valgyti, o kalbos, kad Rusijos rinka tuoj bus užpildyta savais produktais – tik žmonėms nuraminti. Rusijoje palūkanų normos verslui siekia 26-28 procentus. Galima įsivaizduoti, ką reiškia veikti tokioje finansinėje aplinkoje. Rusijoje privati iniciatyva nėra laisva. Ji didžia dalimi susijusi su administraciniu biurokratiniu aparatu. Taigi, manyčiau, ne Rusijos verslininkai, o jau greičiau Lietuvos, apskritai visos ES verslas ras galimybių, kaip padėti  šios šalies gyventojams“, – sakė R.Dargis.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką