Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 12 09, 09:40

RRT: nors pašto rinkos pajamos auga, jaučiamas veiklos sulėtėjimas

Pašto rinka lėtėja, nors už paslaugas gautos pajamos ir auga. Kaip rodo naujausi Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) duomenys, siuntų kiekis III šių metų ketvirtį, palyginti su II, sumažėjo 3,9 proc., iki 20,1 mln. vienetų. Pajamos ūgtelėjo 0,4 proc. Tiesa, palyginti su pernai metų atitinkamu laikotarpiu, pašto siuntų skaičius vis dar augo, bet jau lėčiau nei 2021 metais, kai buvo taikomi griežti apribojimai dėl koronaviruso pandemijos, informavo RRT.
Siunta
Siunta / 123RF.com nuotr.
Temos: 1 Paštas

„Per tris mėnesius nuo liepos pradžios iki rugsėjo pabaigos buvo mažiau išsiųsta tiek korespondencijos siuntų, tiek pašto siuntinių“, – sako Linas Bakutis, Ryšių reguliavimo tarnybos Strategijos departamento direktorius. Korespondencijos siuntų skaičius per ketvirtį sumažėjo 6,4 proc. ir siekė 9,2 mln. vnt., pašto siuntinių – 1,6 proc. ir siekė 10,9 mln. vnt.

Tuo metu pašto rinkos pajamos trečiąjį ketvirtį sudarė 62,2 mln. Eur ir, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, paaugo 0,4 proc. Daugiausia pajamų, 48,0 mln. Eur, gauta už pašto siuntinių siuntimą. Jos sudarė 77,3 proc. visų bendrųjų pašto sektoriaus pajamų. Pasak RRT eksperto L.Bakučio, pajamas didina augantys pašto paslaugos teikėjų įkainiai ir didesnis kiekis tarptautinių pašto siuntų, kurios yra brangesnės nei vidaus pašto siuntos.

Pajamos, gautos už tarptautinių siunčiamųjų pašto siuntų pristatymą, pasiekė 21,9 mln. Eur ir buvo 3,4 proc. didesnės, palyginti su 2022 m. II ketvirčiu. Pagal pajamas, gautas už tarptautinių siunčiamųjų pašto siuntų pristatymą, didžiausias rinkos dalis užėmė AB Lietuvos paštas – 23,5 proc., UAB „DHL Lietuva“ – 21,3 proc. ir UAB „DPD Lietuva“ – 19,0 proc.

Kasmet vis labiau populiarėja ir pašto siuntinių atsiėmimo savitarnos terminaluose paslauga. Per metus jos dalis išaugo 5,3 proc. punkto iki 55 proc. Beveik pusę (47,8 proc.) visų pašto siuntų, atsiimtų pašto siuntų savitarnos terminaluose, pristatė UAB „Omniva LT“.

„Tokiai tendencijai daugiausia įtakos turėjo tebesitęsianti pašto siuntų savitarnos terminalų plėtra. Žinoma, reiktų atsižvelgti ir į ekonomines priežastis. Siuntinius atsiimti pašto siuntų savitarnos terminaluose daugeliu atveju yra pigiau nei gauti gyvenamojoje ar buveinės vietoje. Be to, šiuolaikiniai vartotojai vertina ir patogumą – galimybę atsiimti siuntas jiems tinkamu metu“, – teigia L.Bakutis, Ryšių reguliavimo tarnybos ekspertas.

2022 m. III ketvirčio pašto paslaugos teikimo veiklos apžvalga parengta remiantis pašto paslaugų teikėjų RRT pateiktais duomenimis apie per 2022 m. trečiąjį ketvirtį vykdytą pašto paslaugos teikimo veiklą. 2022 m. III ketvirčio apžvalga yra paskelbta RRT tinklalapyje.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką