Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 6d. 11:45

RRT vadovas: transliacija pigs visoms televizijoms

RRT direktorius Tomas Barakauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / RRT direktorius Tomas Barakauskas

Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) direktorius Tomas Barakauskas tikina, kad nuo ateinančių metų visiems televizijos kanalams turėtų atpigti transliavimas.

Taip jis šnekėjo po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite, kurio metu buvo aptartos naujųjų technologijų plėtros galimybės, jų reguliavimo problemos.

Auksčiausios ribinės kainos, kurias Lietuvos radijo ir televizijos centras taiko transliuotojams,  patvirtintos 2005 metais.

Televizijų transliacija pigs

„Jie tų kainų neviršija, bet atliktas jų sąnaudų apskaitos modelio sudarymas pagal naują šiuolaikinę metodiką. Pagal įstatymą šita sistema turi būti audituojama“, – aiškino T.Barakauskas.

Šiuo metu vykstantis auditas turėtų būti baigtas gruodžio  7 dieną, tada ir paaiškėtų, ar transliavimo įkainiai keisis. Pasak RRT direktoriaus, kainos greičiausiai sumažės arba nekis – jis užtikrino, kad jos tikrai nedidės.

Sujungs visas priežiūros institucijas

T.Barakauskas užsiminė, kad prie Vyriausybės įsteigta Saulėlydžio komisija spręs, kaip sujungti visų įstaigų, šiuo metu užsiimančių ryšių reguliavimu, funkcijas po vienu stogu.  „Kol kas nekalbama apie konkrečią instituciją, kalbama tik apie patį principą, kad valstybės administravimo sistema turi atitikti rinkos poreikius“, – aiškino T.Barakauskas.

Pasak jo, šiuo metu ryšių reguliavimas yra segmentuotas: elektroninių ryšių priežiūrą atlieka viena, elektroninio parašo – kita, informacinės visuomenės paslaugų – trečia, asmens duomenų apsaugos elektroninėje erdvėje – ketvirta, audiovizualinę informaciją prižiūri penkta institucija ir taip toliau.

Segmentacija kelia abejonių

Esą ateinant naujoms technologijoms, tampa nebeaišku, kuri institucija už ką yra atsakinga: pavyzdžiui, kas turėtų reguliuoti televizijos transliacijas mobiliuosiuose telefonuose.

„Kas tai yra – televizijos ar elektroninio ryšio paslauga? Kaip ji  turi būti reglamentuojama, kas prižiūrės?“ – retoriškai klausė RRT direktorius.

Anot jo, tokio pobūdžio problemos būtų išspręstos, jei visas funkcijas perimtų viena įstaiga. Kokios įstaigos pagrindu tai bus daroma, kiek lėšų sutaupoma – į šiuos klausimus T.Barakauskas dar negalėjo atsakyti. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką