Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 30, 12:58

RRT: visi duomenys turės būti apmokestinami vienodu tarifu

Siekdami užtikrinti atvirą ir nediskriminacinę prieigą prie interneto, ES ryšio operatoriai vartotojams negali taikyti skirtingų duomenų perdavimo kainų pagal jų panaudojimo pobūdį, rašoma RRT pranešime spaudai.
5G
5G / 123RF.com nuotr.

Atsižvelgdami į tai, ir Lietuvos operatoriai nebegali teikti komercinių pasiūlymų, o nuo 2022 m. spalio 3 d. ir paslaugų, kuriuose būtų taikomi skirtingi tarifai skirtingų programėlių duomenims, įskaitant ir tuos atvejus, kai tam tikrų programėlių duomenys yra neapmokestinami (t. y. taikomas nulinis tarifas1), o likęs duomenų srautas yra apmokestinamas.

Vartotojai, savo įrenginiuose naudodami interneto prieigą naujienų skaitymui, videoįrašų ar nuotraukų peržiūrai ar siuntimui, muzikos klausymuisi, mokės vienodai už visų duomenų naudojimą neišskiriant konkretaus socialinio tinklo, programėlės ar pan. Pvz., jei paslaugų plane nurodyta, kad vartotojas gaus X GB/mėn. už Y Eur, tai nesvarbu, kokia programėle ar turiniu bus naudojamasi ̶ už sutartą sumą galės išnaudoti X GB duomenų.

Toks Atviro interneto reglamento (ES) 2015/2120 nuostatų išaiškinimas skelbiamas atnaujintose Europos elektroninių ryšių reguliuotojų institucijos (BEREC) gairėse po Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimų nulinio tarifo bylose.

RRT Lietuvos operatoriams pateikė privalomus nurodymus dėl vienodų sąlygų visam duomenų srautui taikymo ir vykdys jų laikymosi priežiūrą. Šis sprendimas užtikrins vartotojams teisę naudoti duomenis vienodomis sąlygomis, neišskiriant konkrečių programėlių, ir mokėti vienodą tarifą visam naudojamų duomenų srautui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką