Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

RST elektros skaitiklių atnaujinimui skirs 7 mln. litų

Gavus įspėjimą, tačiau nesumokėjus skolos už elektrą, tenka padengti įsiskolinimą ir sumokėti už išjungtos elektros tiekimo atnaujinimą.
Egidijaus Jankausko/15min.lt nuotr. / Elektros skaitiklis
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

AB Rytų skirstomieji tinklai (RST) šiais metais planuoja skirti virš 7 mln. litų ir pakeisti apie 40 tūkst. elektros skaitiklių, siekdama atnaujinti jai priklausančių elektros energijos suvartojimo matavimo prietaisų ūkį.

Pernai RST skyrė apie 6 mln. litų elektros apskaitos prietaisų atnaujinimui ir savo teritorijoje pakeitė 47 tūkst. elektros skaitiklius, iš jų virš 11 tūkst. skaitiklių buvo įrengta naujiems vartotojams. Elektros skaitiklių metrologinė patikra yra nuosekli RST veikla siekiant užtikrinti elektros apskaitos kokybę, teigiama pranešime spaudai.

RST Elektros tinklo direktoriaus Virgilijaus Žukausko teigimu, bendrovė kiekvienais metais atnaujina 5-7 proc. visų jos teritorijoje eksploatuojamų elektros apskaitos prietaisų. Šiuo metu RST teritorijoje yra įrengta apie 800 tūkstančių elektros skaitiklių, kuriems reguliariai atliekama metrologinė patikra. „Nuo 2010 metų RST diegiame daugiausia elektroninius skaitiklius. Šio tipo skaitikliai yra populiarūs ir labiausiai pasiteisino Europos Sąjungos šalyse. Todėl mes, kaip ir kaimyninių ES šalių elektros skirstymo bendrovės, diegiame „Actaris“, „Elgama“, „Pafal“ ir kitų gamintojų skaitiklius, kurių kokybę geriausiai vertina Europos elektros tiekėjai ir patikrą atliekantys ekspertai“, – sako Virgilijus Žukauskas.

Teisingą elektros skaitiklių funkcionavimą užtikrina jų metrologinė patikra, kurią atlieka nepriklausomos laboratorijos. Nuo RST įkūrimo pradžios bendrovėje buvęs elektros skaitiklių metrologinės patikros vykdymo atsilikimas buvo sparčiai ir nuosekliai šalinamas. „Kasmet keičiame nuo 40 iki 50 tūkst. skaitiklių bei atliekame jų priežiūrą. Šiuo metu visi bendrovės tinkle įdiegti elektros skaitikliai naudojami pagal metrologinės patikros galiojimo terminus“, - teigia V. Žukauskas. Pasak jo, tai patvirtina ir Lietuvos metrologijos inspekcijos RST skaitiklių patikrinimo išvados. 2009 m. pabaigoje Lietuvos metrologijos inspekcija atliko planinį RST teritorijoje veikiančių elektros energijos skaitiklių ir žemos įtampos srovės matavimo transformatorių patikrinimą ir pateikė išvadas, jog visos elektros energijos suvartojimo matavimo priemonės naudojamos laiku atlikus metrologinę patikrą. Šias išvadas Lietuvos metrologijos inspekcija pateikė Energetikos ministerijai ir Valstybinei energijos kainų kontrolės komisijai.

Elektros vartotojus, kuriems kyla įtarimų, kad elektros skaitiklis veikia viršydamas paklaidas, RST kviečia pranešti bendrovei užregistruojant savo pranešimus kontaktų centro telefonu 1802. Bendrovė nemokamai keičia visus ne dėl vartotojų kaltės sugedusius elektros apskaitos prietaisus, taip pat tuos skaitiklius, kurių metrologinės patikros terminas baigiasi.

Bendrovė skiria lėšas ne tik elektros skaitiklių priežiūrai, bet ir investuoja į nuotolinio skaitiklių rodmenų nuskaitymo sistemos diegimą. Bendrovėje šiuo metu nuotoliniu būdu yra nuskaitomi 3840 elektros skaitiklių rodmenys. 2010 m. RST planuoja toliau vystyti šią sistemą, prie jos prijungiant daugiau kaip 1000 elektros skaitiklių.

 
Komentarai
Temos Pinigai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką