Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugpjūtį pigo vartojimo prekės

Prekių vežimėlis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Prekių vežimėlis
Šaltinis: 15min
0
A A

Statistikos departamentas praneša, kad 2010 m. rugpjūčio mėn., palyginti su liepos mėn., vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,3 procento.

2010 m. rugpjūčio mėn., palyginti su liepos mėn., bendrajam vartotojų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 0,4 procento atpigę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, 1,5 – drabužiai ir avalynė, 0,5 – transporto prekės ir paslaugos ir po 0,2 procento pabrangusios būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės bei poilsio ir kultūros prekės ir paslaugos.

Vartojimo prekių kainos per minėtąjį laikotarpį sumažėjo 0,4 procento, paslaugų kainos padidėjo 0,1 procento.

Didžiausią įtaką maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainų pokyčiui turėjo 9,1 procento atpigusios daržovės ir bulvės, 0,2 – mėsa ir jos produktai, 0,3 – vaisiai ir uogos ir 1 procentu pabrangusi duona ir grūdų produktai, 0,6 procento – pienas ir jo produktai, sūris, 1,5 – kava, arbatžolės, kakava, 0,4 procento – cukrus, uogienė, medus, šokoladas ir saldumynai.

Drabužių ir avalynės mėnesiniam kainų pokyčiui įtaką darė dėl nuolaidų 3,3 procento sumažėjusios avalynės ir 0,7 procento – drabužių kainos.

Transporto prekių ir paslaugų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 1 procentu atpigęs benzinas, 1,4 procento – dyzeliniai degalai, 0,4 – nenauji lengvieji automobiliai ir 0,4 procento pabrangusios suskystintos automobilinės dujos.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo 3 procentais pabrangęs kietasis kuras, 1,3 procento – būsto nuomos mokesčiai ir 1,2 procento atpigusios būsto priežiūros ir remonto medžiagos, 0,5 procento – suskystintos dujos maistui gaminti.

Poilsio ir kultūros prekių ir paslaugų kainų padidėjimą lėmė 1,9 procento pabrangusios atostogų išvykos, 0,7 – raštinės reikmenys ir piešimo medžiagos, 0,3 procento – kultūros paslaugos ir 2,7 procento atpigusios gėlės, 0,3 – duomenų apdorojimo įrenginiai, 0,5 procento – žaislai.

Iš kitų prekių ir paslaugų, turėjusių įtakos bendrajam vartotojų kainų pokyčiui, galima paminėti 2,9 procento atpigusias namų ūkio valymo ir priežiūros priemones, 2,2 – kosmetikos priemones, 0,7 –elektrinius ir neelektrinius pagrindinius namų ūkio prietaisus ir 0,7 procento pabrangusius baldus, 0,2 – tabako gaminius, 1 procentu – laidojimo reikmenis, 1,3 procento – apgyvendinimo paslaugas.

2010 m. rugpjūčio mėn. metinė (2010 m. rugpjūčio mėn., palyginti su 2009 m. rugpjūčio mėn.) infliacija sudarė 1,8 procento. Metinį kainų padidėjimą lėmė 7,1 procento pabrangusios būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos, 11,7 – alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai, 4,9 – transporto prekės ir paslaugos ir 5,7 procento atpigę drabužiai ir avalynė, 2,9 – poilsio ir kultūros prekės ir paslaugos, 4,4 procento – ryšių prekės ir paslaugos.

Prekės per metus pabrango 2,8 procento, paslaugos atpigo 1,1 procento.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką