Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trys ketvirtadaliai rusų pripažįsta, kad Rusijos ekonomikos problemos nėra laikinos

Rusijos rublis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos rublis
Šaltinis: 15min
0
A A

Trys ketvirtadaliai rusų pripažįsta, kad Rusija nugrimzdo į krizę, rodo Prioritetinių regioninių reikalų instituto apklausa, rašo „Interfax“.

Generalinis instituto direktorius Nikolajus Mironovas sakė, kad buvo apklausta 1,6 tūkst. Rusijos piliečių, vyresnių nei 18 metų. Apklausa buvo atlikta 43 Rusijos regionuose, siekiant išsiaiškinti, kaip žmonės suvokia situaciją Rusijoje.

„Pirmasis klausimas, kurį uždavėme, skambėjo taip: Ar situaciją Rusijoje apibūdintumėte kaip krizę, ar tai yra laikinos problemos? Krize padėtį įvardijo 73,3 proc. gyventojų, 25,7 proc. apklaustųjų sakė, kad problemos yra laikinos, vienas procentas respondentų buvo neapsisprendęs“, – spaudos konferencijos metu sakė N.Mironovas.

Žodį krizė dažniau vartoja vyresni nei 50 metų Rusijos piliečiai – tokių buvo 76,2 proc., kai 62,4 proc. jaunesnių nei 24 metų amžiaus žmonių padėtį Rusijoje apibūdino kaip krizę.

Dauguma apie krizę kalbančių žmonių gyvena didmiesčiuose, kurių populiacija yra didesnė nei milijonas.

Paklausti apie krizės priežastis, 49,3 proc. sakė, kad pagrindinė yra Vakarų siekis išstumti Rusiją iš pasaulio supergalių sąrašo. 43,6 proc. gyventojų dėl krizės apkaltino krentančias naftos kainas ir 34,6 proc. kalbėjo apie neefektyvią ekonomikos politiką ir nenorą investuoti į pramonės plėtrą.

„Daugiau nei ketvirtadalis rusų krizę sieja su Rusijos parama Donecko ir Luhansko „liaudies respublikoms“. Tai nereiškia, kad žmonės neigiamai žiūri į paramą joms, bet jie supranta, kad tokia parama prisideda prie krizės. 18,5 proc. apklaustųjų krizę susiejo su Krymo aneksija“, – sakė jis.

Taip pat tarp krizės priežasčių yra įvardijami ir Rusijos centrinio banko sprendimai. 11,9 proc. išskyrė dar ir rusų tingumą bei jų nenorą dirbti.

Tik 6,8 proc. rusų mano, kad dėl krizės yra kaltos silpnos demokratinės tradicijos institucijoje ir šalies valdymas. Net 57,85 proc. respondentų palankiai vertina Rusijos administracijos sprendimus kovoje su krize.

„Nepaisant to, kad žmonės supranta esant krizę, jie nemano, kad administracija dirba blogai. Maždaug 40 proc. gyventojų kritikuoja administracijos darbą. Paklausti, kas galėtų geriau dorotis su krize, 30 proc. respondentų sakė nežinantys, o 36,4 proc. pabrėžė, kad nėra geriau su krize galinčių susidoroti žmonių“, – sakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką