-50% metinei prenumeratai. 15 dienos proga!
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusija dėl kiaulienos ginčo su ES grasina trauktis iš PPO

Europos Sąjungai pareiškus sieksiant iš Rusijos prisiteisti milijardus eurų kaip kompensaciją dėl neteisėtu pripažinto kiaulienos importo iš ES draudimo, Maskvoje suskambo raginimai atsisakyti narystės Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO), rašo „Deutsche Welle“.
Kiauliena
Kiauliena / 123RF.com nuotr.

„Jei toks ES ieškinys būtų patenkintas, mes būtume priversti apriboti savo dalyvavimą PPO, galbūt ir narystės šioje organizacijoje atsisakyti“, – pareiškė Rusijos parlamento aukštųjų rūmų (Federacijos Tarybos) ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Sergejus Kalašnikovas.

Jo žodžiais, ES pirma pradėjo pažeidinėti PPO taisykles, įvesdama prekybos su Rusija apribojimus, o ir ekonominių sankcijų Rusijai paskelbimas prieštarauja PPO principams.

Briuselio leidinio „Politico“ duomenimis, Europos Komisija kreipėsi į arbitražą dėl Rusijos įvesto kiaulienos importo draudimo ir sieks prisiteisti po 1,39 mlrd. eurų už kiekvienus jo galiojimo metus.

Tuo tarpu Rusijos ekonominės plėtros ministerija neigia šalies pasitraukimo iš PPO planus, o šį Europą Komisijos ieškinį laiko nepagrįstu, nes esą Rusija jau įvykdė jai nepalankią PPO Ginčų sprendimo tarybos nutartį.

„Šio ES ieškinio pagrįstumas nesuprantamas. Mes manome, kad sutvarkėme savo įstatymų bazę pagal PPO nutartį. Mūsų atsakomasis žingsnis būtų reikalavimas sušaukti Ginčų sprendimo tarybą nustatyti, ar tikrai įvykdėme nutartį“, – agentūrai „Interfax“ pareiškė ministerijos Prekybos derybų departamento vadovas Maksimas Medvedkovas.

Gruodžio pradžioje Rusija pranešė įvykdžiusi PPO sprendimą dėl Europos Sąjungos kiaulienos, tačiau jos importas ir toliau bus draudžiamas pagal galiojantį embargą maisto produktams ir žemės ūkio produkcijai.

Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) gruodžio 6-ąją atšaukė beveik ketverius metus galiojusį atitinkamą nurodymą.

Europos Komisija 2014 metais kreipėsi į PPO dėl Rusijos draudimo įvežti kiaulieną iš ES. Maskva šį draudimą įvedė po to, kai 2014 metų sausį afrikinis kiaulės maras buvo aptiktas Lietuvoje.

Pernai rugpjūtį PPO paskelbė, kad 2014-ųjų pradžioje Rusijos įvestas kiaulienos importo draudimas iš ES dėl plintančio afrikinio kiaulių maro buvo nepagrįstas. Po mėnesio Rusija pateikė apeliaciją, tačiau šiemet vasarį ji buvo atmesta.

Prekybos embargą ES, JAV ir kai kurių kitų šalių žemės ūkio produkcijai ir maisto produktams Rusija paskelbė 2014 metų rugpjūtį, reaguodama į jai įvestas sankcijas dėl aneksuoto Krymo ir dėl jos paramos separatistams Ukrainos rytuose.

Iš pradžių šis embargas buvo paskelbtas vieneriems metams, o po to pratęstas dar vieneriais. Šių metų birželio pabaigoje Vladimiras Putinas pasirašė įsaką dėl maisto iš Vakarų embargo pratęsimo iki 2018 metų pabaigos.

Oficialiosios statistikos duomenimis, 2013 metais ES šalių kiaulienos eksportas į Rusiją buvo vertinamas 1,4 mlrd. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius