Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo energijos išteklių importo priklausomai Graikijai pagalbos ranką tiesia Rusija

Atėnų akropolis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Atėnų akropolis
Šaltinis: 15min
0
A A

Su didžiulėmis finansinėmis problemomis susiduriančiai Graikijai, importuojančiai beveik visus savo naftos ir dujų produktus, pagalbos ranką gali ištiesti Rusija. Teigiama, kad Maskva artėja prie susitarimo su Atėnais dėl tiesioginio energetikos išteklių tiekimo, rašo naujienų svetainė cnn.com.

Graikija importinėmis žaliavomis patenkina daugiau negu 99 proc. savo energijos poreikių. Ekonominei krizes gilėjant, neaišku kaip Atėnai galės už šias importines žaliavas susimokėti.

Graikija importinėmis žaliavomis patenkina daugiau negu 99 proc. savo energijos poreikių. 

Tarptautinės energetikos asociacijos duomenimis, šiuo metu Rusija Graikijai tiekia apie trečdalį šalyje suvartojamos žaliavinės naftos ir 60 proc. gamtinių dujų.

Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas sekmadienį teigė, kad susitarimas dėl energetikos išteklių tiekimo gali būti pasiektas per ateinančias keletą savaičių.

„Rusijos Federacija planuoja paremti Graikijos ekonomikos atsinaujinimą plėsdama bendradarbiavimą energetikos sektoriuje. Analizuojame tiesioginio energijos išteklių tiekimo į Graikiją jau artimoje ateityje galimybes“, – sakė A.Novakas.

Šis susitarimas dar labiau išplėstų ir taip šiuo metu suintensyvėjusį dviejų šalių bendradarbiavimą energetikos srityje.

Šis susitarimas dar labiau išplėstų ir taip šiuo metu suintensyvėjusį dviejų šalių bendradarbiavimą energetikos srityje.

Birželį Rusijos valstybinėje žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad Atėnai susitarė su Maskva dėl dujotiekio „Turkiškas srautas“ tęsinio statybos Graikijos teritorijoje.

Šiuo dujotiekiu dujos į Vakarų Europą per Graikiją tekėtų jau 2019 m. ir iš jo šalies biudžetas gautų nemažas įplaukas.

Rusiją ir Graikiją sieja stiprūs kultūriniai ir ekonominiai ryšiai. Daugybė turistų iš Rusijos kiekvienais metais aplanko Graikiją, o šalių bendradarbiavimas dar labiau suintensyvėjo 2015 m. pradžioje Atėnuose į valdžią atėjus kraštutinės kairės partijai „Syriza“. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką