Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Rusija paskelbė prisitaikymo prie klimato kaitos planą

Rusijos vyriausybė paskelbė planą, kaip šalies ekonomikai ir gyventojams prisitaikyti prie klimato kaitos ir ne tik sušvelninti žalą, bet ir „pasinaudoti galimybėmis“, kurias suteikia šiltesnė temperatūra.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / „Scanpix“/AP nuotr.

Toks dokumentas šeštadienį buvo paskelbtas vyriausybės tinklalapyje. Jame nurodomi planuojami veiksmai ir pripažįstama, kad „klimato kaitos pasekmės turėjo didelį ir augantį poveikį socialinei-ekonominei plėtrai ir žmonių gyvenimams“, sveikatai ir pramonei.

Rusijoje oras šyla 2,5 karto greičiau už planetos vidurkį, ir toks dvejų metų „pirmosios stadijos“ planas rodo, jog vyriausybė oficialiai pripažįsta, kad tai yra problema, nors prezidentas Vladimiras Putinas neigia, kad dėl to kalta žmonija.

Planas yra reikalingas „sumažinti nuostolius ir pasinaudoti galimybėmis“. Jame nurodoma, kad klimato kaita didina riziką visuomenės sveikatai ir amžinajam įšalui, kelia infekcijų ir audringų orų riziką bei turės pasekmių kitoms rūšims.

Tarp galimų „teigiamų“ pasekmių nurodomas energijos suvartojimo sumažėjimas šaltuose regionuose, žemės ūkio teritorijų plėtra bei navigacinės galimybės Arkties vandenyne.

Šiame dokumente numatomi parengiamieji darbai įvairioms agentūroms bei pabrėžiama būtinybė atlikti daugiau tyrimų dėl poveikio ekonomikai. Tačiau detalių apie finansavimą dokumente nepateikiama.

Į prevencinių priemonių sąrašą įtraukta užtvankų statyba arba perėjimas prie sausrai atsparių kultūrų, taip pat pasirengimo krizėms priemonės, įskaitant skubią vakcinaciją arba evakuaciją nelaimės atveju.

Iš viso sąraše yra 30 priemonių. Rusijos valdžia taip pat ketina vertinti riziką, jog rusų gamybos produktai praras konkurencingumą ir nebeatitiks naujų su klimatu susijusių standartų. Be to, numatoma parengti naujos edukacinės medžiagos mokyti apie klimato kaitą mokyklose.

Rusija yra viena iš jautriausiai į klimato kaitą reaguojančių šalių, nes šaliai priklauso dideli arktiniai regionai bei virš amžinojo įšalo pastatytos infrastruktūros. Pastaruoju metu šalyje kilę potvyniai ir laukinės gamtos gaisrai buvo bene didžiausios su klimatu susijusios nelaimės Žemėje.

Tačiau V.Putinas ne kartą atmetė mokslininkų teiginius, kad dėl klimato kaitos yra kaltos dėl žmonių veiklos į atmosferą išmetamos dujos. Praėjusį mėnesį dėl tokios kaitos jis kaltino „procesus Visatoje“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius