Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija svarsto apie progresinius mokesčius: pajamų mokestis gali šoktelėti nuo 13 iki 20 proc.

Kaliningrado srities gyventojams siūloma obuolių ieškoti turguje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusija svarsto apie progresinius mokesčius: pajamų mokestis gali šoktelėti net 7 proc.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos valdžia yra pasirengusi svarstyti sugrįžimą prie progresinio fizinių asmenų pajamų mokesčio, rašo „Izvestija“.

Leidinio šaltinio, kuris yra artimas ministrų kabinetui, teigimu, kalba eina apie didesnes pajamas gaunančius žmones, kurie turėtų mokėti didesnį nei dabartinis 13 proc. pajamų mokestis.

Planuojama pajamų mokestį daugiau uždirbantiems žmonėms padidinti iki 20 proc.

Taip pat yra svarstoma didinti ir pridėtinės vertės mokestį.

2017-2019 metų biudžetuose tai veikiausiai dar nebus nenumatyta, ir dėl įgyvendinimo sudėtingumo ir socialinių rizikų mokestiniai pakeitimai bus perkelti į 2020 metus.

Ekspertų teigimu, tokie mokestiniai pakeitimai gali smarkiai apsunkinti viduriniosios klasės gyvenimą, kuri Rusijoje dar net nėra galutinai susiformavusi.

Vasarį „Kommersant“ rašė, kad Ekonominės plėtros ministerija nepalaikė progresinių mokesčių idėjos. Premjeras Dmitrijus Medvedevas Dūmoje balandį sakė, kad mokesčių nesiruošiama didinti iki 2018 metų.

Neseniai „Interfax“ citavo buvusį Rusijos finansų ministrą Aleksejų Kudriną, kuris praėjusių metų pabaigoje buvo pakviestas gelbėti Rusijos ekonomikos. Jis ruošia reformų planą, kurį pristatyti turės jau maždaug po pusmečio. Reformos, jo teigimu, yra būtinos. Priešingu atveju gali tekti didinti mokesčius.

„Tokia galimybė yra (išvengti mokesčių kėlimo). Tačiau tik tokiu atveju, jeigu bus įvykdytos struktūrinės reformos“, – sakė A.Kudrinas.

Per 3–4 metus, jo teigimu, išlaidos gynybai, sveikatos apsaugai ir infrastruktūrai neišvengiamai padidės mažiausiai 1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), o, siekiant įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, gali pakilti ir 3 proc. Rusijos ekonomika stabilų 4 proc. metinį augimą gali pasiekti per ketverius metus, tačiau, pakartojo A.Kudrinas, tik įvykdžius reikalingas reformas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką