Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 05, 17:04

Rusijos bankai bando įpiršti paskolas jaunimui: kredito kortelę galės įsigyti jaunesni

Rusijos bankai mažina reikalavimus dėl skolininko amžiaus. Prie eksperimento prisijungė ir „Sberbank“, iki šiol neišduodavęs kreditinių kortelių jaunesniems nei 25 metų amžiaus žmonėms, rašo „Vedomosti“.
Internetinė bankininkystė
Rusijos bankai bando įpiršti paskolas jaunimui: kredito kortelę galės įsigyti jaunesni / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Reikalavimus dėl amžiaus bankai sugriežtino 2014 metų pabaigoje, pačiame krizės įkarštyje, tačiau dabar į kreditų rinką grįžta ir jaunimas – šiuo metu prašymą kreditinei kortelei išduoti daugumoje bankų galima užpildyti, sulaukus 21-erių.

„Sberbank“ kreditinių kortelių padalinio vadovas Igoris Kovaliovas patvirtino, kad bankas, neseniai kreipęs dėmesį tik į vyresnius nei 25 metų žmones, nuo rugpjūčio pirmosios sumažino reikalavimus ir dabar kreditinę kortelę gali gauti 21-erių sulaukęs žmogus.

Tiesa, jo teigimu, nuostata galioja „kai kurių kategorijų 21 metų amžiaus sulaukusiems klientams.“ Kokios tai yra kategorijos, jis nepatikslino.

„Alfa“ banke kreditines korteles gali gauti 18-os sulaukę asmenys, turintys nuolatinę darbo vietą. Reikalavimus dėl amžiaus šis bankas sumažino balandžio pabaigoje.

„Renesans kredit“ kredito korteles išduoda 24 m. ir vyresniems asmenims, tačiau atskirais atvejais bankai gali patenkinti ir jaunesnio kliento prašymą.

Kai kurie bankai taip neva stengiasi pažaboti jaunimo skolinimąsi „iš gatvės“.

Antrąjį ketvirtį Rusijos bankų išduotų kredito kortelių skaičius išaugo 11 proc. Kalbant apie pinigus, skolinimasis iš bankų su kreditinėmis kortelėmis išaugo 33,2 proc.

Tiesa, anksčiau „Izvestija“ rašė, kad kartu su kredito kortelių augimu smarkiai padidėjo ir pradelstų mokėjimų – nuo metų pradžios jų padidėjo net 15 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką