Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos ekonomikos ministras: trijų krizių vienu metu suvaldyti neįmanoma

Prie banko Rusijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Prie banko Rusijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos ekonomikos plėtros ministras Aleksejus Uliukajevas interviu laikraščiui „Vedomosti“ pripažino, kad Rusijos vyriausybė neturi jokio plano ir yra bejėgė suvaldyti tris krizes, vienu metu ištikusias šalį.

A.Uliukajevas: patys esame kalti

Rusiją užklupusią ekonominę krizę A.Uliukajevas pavadino „idealiu štormu“, kurį „mes patys ir paruošėme“.

„Dalį struktūrinės krizės lėmė tai, kad buvo neužbaigta ekonomikos reforma, ir visa tai, ko mes dar nepadarėme. Mes nesumažinome makroekonominių išlaidų, o tai ir pensijų sistemos, ir socialinės sferos išlaidos. Tai dabar reiškia, kad turime papildomų įsipareigojimų socialinio draudimo fondui, medicinos draudimui“, – sakė ministras.

A.Uliukajevas pabrėžė, kad taip pat neišspręstos ir natūralių monopolijų tarifų, ir reguliacinio spaudimo problemos.

Jo teigimu, antra krizė yra dalis įprasto ekonominio ciklo, kuris susijęs su paklausos apribojimais. O trečia krizė – geopolitinė, susijusi su sankcijų mechanizmais.

Jokio plano nėra

A.Uliukajevas teigia, kad kovai su tokia didele krize reikia strateginio plano, bet dabartinėmis sąlygomis jį sukurti sunku.

„Mes turime pakeisti situaciją šachmatų lentoje, nes kitaip mūsų laukia tik judėjimas spirale žemyn. Rimto plano, kuris pakeistų padėtį iš esmės, mes iki šiol neturėjome. Tiesa, turime nemažai planų, susijusių su importo prekių pakeitimu, su prioritetiniais projektais... Visa tai naudinga, bet tai tik taktika, reakcija. Reikia strateginio plano, bet situacija tokia neprognozuojama, kad mes negalime pasirengti jos pokyčiams ateityje“, – pripažino A.Uliukajevas.

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas anksčiau tikino, kad Vyriausybė turi planą ir išteklių, kad įveiktų rublio kracho krizę.

Verslas valdžia jau nebepasitiki

A.Uliukajevas mano, kad JAV Rusijai paskelbtos sankcijos gali galioti labai ilgai – pirmiausia dėl to, kad JAV priimtą įstatymą labai sunku atšaukti. „Gali būti, kad sankcijos tęsis dešimtmečiais“, – įspėja ministras.

A.Uliukajevas pripažįsta, kad dar viena didelė Vyriausybės problema yra tai, kad verslas prarado pasitikėjimą Rusijos valdžia.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijos ekonomikos ministras Aleksejus Uliukajevas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rusijos ekonomikos ministras Aleksejus Uliukajevas

„Todėl, kad verslas žino, jog mes ieškome kažkokių gudrybių. Prezidentas juk pasakė – neturi keistis ne tik mokesčių dydžiai, bet ir mokestinės sąlygos. O verslas galvoja: jie vis tiek sugalvos ką nors tokio“, – sakė A.Uliukajevas.

Jis įstikinęs, kad jo karta daugiau neregės didelio ekonomikos augimo – nei pasaulinio, nei Rusijos.

Paklaustas apie Kremliaus nepasitenkinimą Ekonominės plėtros ministerijos prognozėmis, kuriose numatyta realių pajamų kritimas, A.Uliukajevas atsakė: „Jei pas jus metinė infliacija siekia 10 proc, o jūs biudžete numatėte indeksaciją pagal praėjusių metų infliaciją, žinoma, kad bus kritimas. Kito skaičių derinio aš neturiu.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką