Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Rusijos projektuojamos Baltijos AE statytojai dairosi įmonių investuotojų Lietuvoje

Rusijos Kaliningrado srityje planuojamos statyti Baltijos atominės elektrinės (AE) atstovai teigia, kad privačiam investuotojui gali būti parduota 49 proc. būsimos jėgainės akcijų ir investicijos gali būti pritrauktos iš Lietuvos.
Nebeveikiantis reaktorius
Atominė elektrinė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Anot projekto atstovų, jei kartu su Lietuvos investuotoju būtų valdoma pati jėgainė, išnyktų grėsmė, kad be Lietuvos žinios elektros tiekimo mygtukas būtų išjungtas, rašo „Litovskij Kurjer“.

Planuojama, kad trečdalį Baltijos AE elektros sunaudos Kaliningrado sritis, kitus du trečdalius ketinama eksportuoti, pirmiausiai į Lietuvą, Latviją ir Estiją, po to – į Lenkiją ir Vokietiją.„Tinklo infrastruktūra prasidės pačioje jėgainės teritorijoje ir būtent ten mes ketiname kviesti investuotojus, galimas dalykas, iš Lietuvos. Tokiu būdu, tas mygtukas galės būti bendra nuosavybė. Kartu su Lietuvos bendrovėmis mes prižiūrėtume tinklo ūkį, kartu jį remontuotume, kad nekiltų jokių techninių kliūčių aprūpinti Lietuvą elektros energija. Mes kartu valdytume ir tinklus, ir jėgainę – verslo modelio pasirinkimas priklausytų nuo Lietuvos investuotojų“, – sakė koncerno „Energoatom“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Sergejus Bojarkinas.

Anot jo, Baltijos atominė elektrinė nuo pat pradžių buvo sugalvota kaip tarptautinis projektas.

„Būtų naivu tikėtis, kad mus įsileis į kokią nors rinką, jei mes neįsileisime investuotojų patys“, – teigė S.Bojarkinas.

Planuojama, kad trečdalį Baltijos AE elektros sunaudos Kaliningrado sritis, kitus du trečdalius ketinama eksportuoti, pirmiausiai į Lietuvą, Latviją ir Estiją, po to – į Lenkiją ir Vokietiją.

„Svarstomi du elektros tiekimo į šiaurės Vokietiją variantai – pirmasis per Lenkijos teritoriją, antrasis kabelio Baltijos jūros dugne tiesimas šalia dujotiekio „Nord Stream“. Tai savo ruožtu sudarytų galimybę sumažinti projekto kaštus“, – sakė „Energoatom“ generalinio direktoriaus pavaduotojas.

S.Bojarkino teigimu, preliminarų susidomėjimą Rusijos atominės jėgainės projektu rodo galimi investuotojai – kelios didelės Europos energetikos įmonės.

Kas taps investuotoju, kol kas nenuspręsta, nes besidomintiems ketinama suteikti daug informacijos, o tai bus įmanoma tik spalio mėnesį užbaigus techninį projektavimą.

Numatoma, kad pirmasis Baltijos AE blokas turi būti pasirengęs dirbti 2015-aisiais.

Lietuva šių metų pabaigoje pagal susitarimą su Europos Sąjunga uždarys antrąjį sovietmečiu statytos Ignalinos jėgainės bloką. Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusį mėnesį suabejojo, ar Lietuvai apsimokės statyti naują atominę elektrinę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius