Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 20d. 20:49

Rusijos spauda: Baltijos šalių bankai plauna Rusijos pinigus

Ekonomika
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ekonomika

Baltijos šalių bankai įsivėlę į Rusijos pinigų plovimą, rašo rusų naujienų portalas gazeta.ru. Pasak Federalinės finansų stebėjimo tarnybos, kuri atsako už kovą su pinigų plovimu, pirmąjį pusmetį užsienio bankuose lengvatinės prekybos įmonių sąskaitose nusėdo apie 300 mlrd. rublių (10 mlrd. JAV dolerių) ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos bankams šiose operacijose teko dominuojantis vaidmuo.

„Iš Rusijos išvežto kapitalo, kuris pateko į lengvatinės prekybos įmonių sąskaitas, augimas akivaizdus“, – teigiama tarnybos ataskaitoje.

Be to, jos duomenimis, neteisėtai gautos pajamos vis dažniau naudojamos skolinti privačioms Rusijos įmonėms. Finansų ar kreditavimo organizacijos buvo įsivėlusios į apie 40 proc. pirmąjį pusmetį Rusijoje nustatytų su finansais susijusių nusikaltimų (daugiau kaip 1,6 tūkst. incidentų). Mažmenininkams teko 30 proc. tokių nusikaltimų (apie 1,3 tūkst. incidentų).

Agentūros vertinimais, ekonominių nusikaltimų daugėja dėl ekonomikos krizės pasaulyje.  

Redo Vilimo/BFL nuotr./LBA prezidento S.Kropo teigimu, Lietuvos bankams bankrotas negresia.
Redo Vilimo/BFL nuotr./LBA prezidento S.Kropo teigimu, Lietuvos bankams bankrotas negresia.

S.Kropo komentaras: pinigų plovimo prevencijos įstatymai veikia tvarkingai

Lietuvos banko asociacijos prezidentas Stasys Kropas skeptiškai vertina Rusijos finansų stebėjimo tarnybos, kuri atsako už kovą su pinigų plovimu, informaciją, jog Baltijos šalių bankai yra įsivėlę į Rusijos pinigų plovimą.

„Visose Baltijos šalyse pakankamai tvarkingai veikia pinigų plovimo prevencijos įstatymai ir šiuo metu jos tikrai nėra tos šalys, per kurias galėtų būti plaunamos iš Rusijos išvežamos lėšos“, – BNS tvirtino S.Kropas.

Visose Baltijos šalyse pakankamai tvarkingai veikia pinigų plovimo prevencijos įstatymai...Anot jo, anksčiau yra buvę kalbų apie galimą Latvijos komercinių bankų dalyvavimą plaunant Rusijos pinigus, bet šiuo metu ir ši šalis veiksmingai kovoja su neteisėtais pinigų srautais.

Rusijos federalinės finansų stebėjimo tarnybos teigimu, pirmąjį pusmetį užsienio bankuose lengvatinės prekybos įmonių sąskaitose nusėdo apie 300 mlrd. rublių (10 mlrd. JAV dolerių) ir Lietuvos, Latvijos bei Estijos bankams šiose operacijose teko dominuojantis vaidmuo, rašo naujienų portalas gazeta.ru.

„Iš Rusijos išvežto kapitalo, kuris pateko į lengvatinės prekybos įmonių sąskaitas, augimas akivaizdus“, – teigiama tarnybos ataskaitoje.

Tačiau, anot S.Kropo, jei panašios pinigų sumos būtų pervedamos per Baltijos šalių bankus, pinigai bent trumpam turėtų nusėsti jų sąskaitose ir taip atsispindėtų bankų pateikiamose veiklos ataskaitose.

„Jokių panašių pasikeitimų pas mus neteko matyti, tai galėtų būti nebent pavieniai atvejai“, – tvirtino S.Kropas.

Temos: 1 Bankas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką