Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Rusų pilvai per metus susitraukė 40 proc. – neperka maisto nei iš Vakarų, nei iš savų

Rusijos sankcijų Vakarams kaina – aukštesnės žemesnės kokybės prekių kainos
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos sankcijų Vakarams kaina – aukštesnės žemesnės kokybės prekių kainos
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusija beveik trečdaliu sumažino savo pirkinių iš tolimojo užsienio krepšelį, maisto importas smuko dar labiau. Jų vietą turėjo pakeisti vietiniai gamintojai, tačiau jų gamyba išaugo vos keliais procentais, praneša gazeta.ru.

Rusijos muitinė neseniai paskelbė pirmą statistinę informaciją apie šiuos metus. Dėl rublio devalvacijos, kaip ir tikėtasi, toliau krito produktų iš tolimojo užsienio importas. Jis sudarė 37,682 mlrd. dolerių – tai 35,6 proc. mažiau nei praėjusių metų sausio mėnesį.

Dėl Rusijos paskelbto embargo smarkiai krenta maisto importas. Kovą iš tolimojo užsienio valstybių į Rusiją buvo įvežta 38,8 proc. mažiau maisto produktų nei 2014 metų kovą.

Nebeperka

Labiausiai nukrito pieno produktų importas – net 5,1 karto iki 47,1 mlrd. dolerių.

2,2 karto sumažėjo žuvies importas, mėsos ir jos produktų – 1,9 karto, daržovių – 38,7 proc., cukraus – 36,8 proc., vaisių – 36,7 proc., augalinio aliejaus – 17,3 proc.

Viso importo apimtys taip pat krito. Sausį–vasarį, palyginti su praėjusių metų tais pačiais mėnesiais, jis smuko 28,7 proc.

Importo iš užsienio kritimas turėjo pastūmėti vietos gamintojus didinti savo produkcijos apimtis. Tačiau statistika rodo, kad to nenutiko. 

Smuko ne tik maisto, bet ir kitų prekių importas – mašinų ir technologijų, chemijos produkcijos, tekstilės ir pan.

Sausį–vasarį lengvųjų automobilių importas nukrito 44,9 proc., krovininių – 65 proc.

Vietiniai gaminti nepuolė

Importo iš užsienio kritimas turėjo pastūmėti vietos gamintojus didinti savo produkcijos apimtis. Tačiau statistika rodo, kad to nenutiko. Tik pavienės Rusijos įmonės sugebėjo padidinti gamybą.

Daugiausia naudos išpešti pavyko sūrio gamintojams – sūrio gamyba sausį-vasarį išaugo 32,8 proc. Taip pat augo daržovių ir grybų konservų (29,1 proc.), mėsos (17,8 proc.) ir paukštienos (13,3 proc.) gamyba.

Apskritai perdirbimo sektoriuje sausį-vasarį fiksuotas 1,5 proc. gamybos smukimas. Žemės ūkio produkcija augo vos 3 proc.

Tai yra labai menki skaičiai, palyginti su importo kritimo tempu.

Per mažos investicijos

Susidariusią situaciją lėmė investicijų trūkumas. Per pirmuosius du šių metų mėnesius kapitalas sumažėjo 6,4 proc. Per praėjusius metus jis smuko 6,7 proc. 2015 metais laukiama 13–18 proc. kapitalo sumažėjimo.

Investicijos smunka dėl to, kad Rusijos kompanijoms de facto yra uždarytos užsienio kapitalo rinkos ir šiuo metu jos užsieniui tik atiduoda skolas.

Pernai jų užsienio skola sumažėjo nuo 495,36 mlrd. dolerių iki 413,067 mlrd. dolerių. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką