Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusų turistų skaičius Lietuvoje šiemet augo

Tailande atostogavusiems žmonėms šioje šalyje teko užsibūti ilgiau, nei jie planavo.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Turistai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šalies turizmo sektorių džiugina dviženklis tiek vietinių, tiek užsienio turistų srautų augimas, – teigia Valstybinis turizmo departamentas (VTD), apibendrinęs pirmojo šių metų pusmečio rezultatus.

Lietuvoje pirmą šių metų pusmetį turistavo ir šalies apgyvendinimo įstaigose nakvojo 12,2 proc. daugiau užsieniečių ir 11,3 proc. daugiau lietuvių nei tuo pačiu laiku pernai.

„Lietuva neabejotinai išlieka viena iš Europos lyderių pagal turistų srautų augimą. Tokių gerų vietinio turizmo rezultatų dar nesame turėję. Užsienio turistų rezultatai taip pat labai dosnūs – augo net 18 iš TOP 20 pačių svarbiausių Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų. Turistų Lietuvos apgyvendinimo įstaigose mažėjo tik iš Jungtinės Karalystės (-1,5 proc.) ir Lenkijos (-11 proc.),“ – sako VTD vadovė dr. Raimonda Balnienė.

Turistų iš Latvijos šiemet per pirmą pusmetį buvo 26,4 proc. daugiau (pernai augo 5,6 proc.), iš Estijos – 20,3 proc. daugiau (pernai mažėjo 3,7 proc.).

Sparčiai augo ir šalys, kuriose kompleksinės rinkodaros priemonės vykdomos per Lietuvos turizmo atstovybes prioritetinėse užsienio rinkose. Tai geriausia matyti lyginant šių ir praėjusių pirmųjų pusmečių skaičius: Vokietijos turistų šiemet 14,4 proc. daugiau (pernai +0,3 proc.),  Italija augo 35,7 proc. (pernai mažėjo 21,2 proc.),  Prancūzija augo 14,4 proc. (pernai mažėjo 17,3 proc.), Ispanija augo 31,5 proc. (pernai mažėjo 18 proc.), Suomija augo 7,5 proc. (pernai mažėjo 18,6 proc.), Švedija augo 14,4 proc. (pernai mažėjo 8,2 proc.).

Rusijos turistų skaičius Lietuvoje pirmą pusmetį nesumažėjo. Skaičiai rodo, kad jų yra 1,3 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, nors antrąjį ketvirtį jų buvo 4,4 proc. mažiau nei pernai.

„Reikia pastebėti, kad rusakalbių tusistų skaičiai Lietuvoje sparčiai augo: sulaukėmė 22,2 proc. daugiau baltarusių, pasitvirtino išankstinės prognozės ir dėl Ukarinos turistų, pastarųjų augimas siekia net 77,2 proc. Prognozuojame, kad šių metų pabaigoje rusų turistų jei ir mažėtų, tai nedramatiškai. Manome, kad tai bus vienženklis skaičius,“ – sako VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Apčiuopiamų rezultatų davė tikslingos rinkodaros priemonės, vykdytos JAV, Izraelio ir Japonijos rinkose. JAV rinka šiemet augo 23,4 proc. (pernai kilo 1,7 proc.), turistų iš Izraelio padidėjo dvigubai (pernai mažėjo 42,6 proc.). Japonijos turistai šiemet taip pat itin aktyviai domėjosi kultūrinio ir kulinarinio turizmo galimybėmis Lietuvoje. Japonija išsiveržė į Azijos šalių lyderes – turistų iš šios šalies šiemet sulaukėme 37,5 proc. daugiau (pernai mažėjo 12 proc). 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką