Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 11d. 13:13

„Ryanair“ Kaune investuos 12 mln. litų ir įsteigs lėktuvų techninės priežiūros centrą

„Ryanair“ bazės Kauno oro uoste atidarymas
Aliaus Koroliovo nuotr. / „Ryanair“ bazės Kauno oro uoste atidarymas

Airijos aviakompanija „Ryanair“ planuoja Kauno oro uoste steigti savo lėktuvų techninio aptarnavimo centrą, į kurį numatoma investuoti 12 mln. litų. Projektas, kurį įgyvendinus bus sukurta mažiausiai 60 naujų darbo vietų, turėtų būti pradėtas vykdyti 2012 metais. Jam iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų planuojama skirti 4,143 mln. litų paramos.

Kauno oro uosto teritorijoje „Ryanair“ numato pastatyti 3,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto techninės priežiūros angarą, kuriame bus sumontuota speciali įranga. Pirmuosius lėktuvus čia planuojama priimti 2012 metų rudenį.

Ketinimų protokolą, numatantį tokio centro steigimą, pasirašė ūkio ministras Rimantas Žylius ir „Ryanair“ lėktuvų techninės priežiūros padalinio direktorius Michaelas Hickey'us.

Nukonkuravo Europos oro uostus

„Ryanair“ atstovas M.Hickey'us pabrėžė, kad plėtros galimybių požiūriu Kauno oro uostas yra patrauklesnis negu daugelis kitų oro uostų Europoje. Lėktuvų priežiūros ir techninio aptarnavimo centrus „Ryanair“ turi Didžiojoje Britanijoje ir Vokietijoje.

Pasiūlymas Kaune steigti lėktuvų techninio aptarnavimo centrą „Ryanair“ buvo pateiktas 2010 metų pavasarį. Po to viešoji įstaiga „Investuok Lietuvoje“ Airijos įmonei reguliariai teikė konsultacijas įvairiais su būsimomis investicijomis susijusiais klausimais.

Be to, „Investuok Lietuvoje“ kartu su Kauno teritorine darbo birža ir Kauno oro uostu inicijavo centre dirbsiančio personalo paiešką pagal „Ryanair“ reikalavimus. Galimybėmis įgyti lėktuvų priežiūros specialistų kvalifikacijas susidomėjo beveik 200 žmonių, o 18 atrinktų kandidatų jau pradėjo lankyti perkvalifikavimo kursus Kauno technologijos universitete.

Išplės paslaugų rinką

„Šis projektas Lietuvoje išplės aviacijos inžinerijos paslaugų rinką, o jaunimą skatins aktyviau rinktis aviacijos technikų profesijas. Tikėtina, kad paskui „Ryanair“ į Lietuvą ateis ir daugiau pasaulinėje aviacijos pramonėje dirbančių įmonių, o tai skatins mūsų mokymo įstaigas orientuoti mokslo programas į praktinius rinkos poreikius“, – sakė „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Nocius.

„Ryanair“ yra didžiausia aviakompanija Europoje pagal keleivių skaičių. Kasdien jos lėktuvai atlieka daugiau kaip 1500 skrydžių, bendrovės reisų tinklas jungia 160 oro uostų. Šiuo metu „Ryanair“ lėktuvų parke yra 272 laineriai „Boeing 737-800“, o per kelerius artimiausius metus bendrovė ketina įsigyti dar 39 tokio tipo lėktuvus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką