Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugsėjo 27d. 10:01

S.Skvernelis: finansų krizės tyrimas Seime – prasmingas

Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad kaltųjų paieška yra beprasmė, tačiau Seimo Biudžeto ir finansų komiteto atliekamas krizės priežasčių tyrimas yra prasmingas.

„Patiekalas „lietuviui kitas lietuvis“ – vis dar populiarus“, – taip apie komiteto tyrimą ketvirtadienį Žinių radijui pajuokavo ministras pirmininkas.

„Jeigu kalbant rimtai, įvairiausių komisijų veikla negali žiūrėti retrospektyviai, ieškoti kaltų, persekioti – tai beprasmis darbas. Tačiau jeigu yra noro – bent jau matau tokį norą – išsiaiškinti tam tikras sistemines priežastis, klaidas, kalbant, pavyzdžiui, apie tą pačią krizę, ir iš to padaryti išvadas... Istorija sukasi ratu, ekonomikos ciklai kartojasi, ir, nepadarius išvadų, mes vėl galime užlipti ant to paties grėblio, – pridūrė S.Skvernelis. – Tame tikrai matau prasmę, ir reikia pasidaryti išvadas, pasidėti tam tikras pagalves į ateitį, jeigu kas nors įvyktų [...].“

Jis nesiėmė vertinti per krizę vykdytos Lietuvos skolinimosi politikos, tačiau pabrėžė didelę Lietuvos skolos naštą.

Galimu kandidatu į prezidentus viešumoje įvardijamas S.Skvernelis tikino nemanantis, kad komiteto pirmininkas „valstiečių“ frakcijos Seime narys Stasys Jakeliūnas, inicijuodamas komisiją, bando susidoroti su jo politiniais oponentais.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Stasys Jakeliūnas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Stasys Jakeliūnas

„Jeigu ir reikėtų nuo ko nors kelią valyti, toks kelio valymas jokios perspektyvos neturi [...]“, – teigė premjeras.

Apie tai, kad tyrimu siekiama išsiaiškinti padarytas klaidas ir parengti išvadas, kurios leistų pasiruošti ateičiai, o ne rasti ir nubausti kaltuosius, anksčiau yra kalbėjęs ir pats S.Jakeliūnas. Jis teigė, kad jokių pavardžių Seimo nutarime, kuriuo pavesta atlikti tyrimą, nėra.

Tiesa, anksčiau šiame nutarime šmėžavo buvusio premjero Andriaus Kubiliaus ir buvusios finansų ministrės konservatorių frakcijos Seime narės, išreiškusios norą kandidatuoti prezidento rinkimuose, Ingridos Šimonytės pavardės.

Anksčiau skelbta, kad liudyti komiteto tyrime ketinama kviesti ne tik Finansų ministerijos ir Lietuvos banko pareigūnus, bet ir komercinių bankų atstovus – ekonomistus Nerijų Mačiulį ir į prezidentus kandidatuojantį Gitaną Nausėdą.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas rugsėjį pradėjo tirti, kaip ankstesnės vyriausybės tvarkė šalies finansus nuo 2005 metų.

Komitetas žada analizuoti dešiniųjų ir kairiųjų politinių jėgų, buvusių valdžioje nuo 2005 metų, veiklą, valdant šalies finansus. Tyrimą planuojama baigti iki 2019 metų balandžio 15 dienos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką