Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saugos bendrovėje „Trikampis žiedas“ – darbuotojų maištas

Ginklas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Apsaugininkai pavargo dirbti be algos.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Bendrovę „Trikampis žiedas“ vėl drebina neramumai – algų niekaip nesulaukiantys apsaugininkai vadovams pažadėjo: jeigu nepasikeis požiūris į darbuotojus, teks pasiieškoti kitų. „Trikampio žiedo“ atstovai pripažįsta, kad įmonė išgyvena ne pačius geriausius laikus, tačiau prarasti darbuotojų nebijo, nes jie greitai bus pakeisti kitais.

Keletą metų šiojesaugos tarnyboje dirbantis Andrius „15min“ pasakojo, kad atlyginimus „Trikampis žiedas“ darbuotojams sumokėjo tik už rugsėjo mėnesį, o apsaugininkams jau pabodo klausytis bendrovės vadovų kalbų.

Tai – ne pirmas kartas, kai apsaugos bendrovė konfliktuoja su darbuotojais dėl nemokamų algų. Vasarą spauda rašė, kad dėl šios priežasties „Trikampį žiedą“ paliko apie pusė šimto apsaugininkų.

Ketina streikuoti

Praėjusią savaitę pasipiktinę apsaugininkai pareikalavo, kad vadovai paaiškintų, kada atsiskaitys su darbuotojais. Tačiau susirinkime nieko paguodžiančio neišgirdo.

„Jie mums pučia miglą į akis, aiškina, jog mes patys sutikome susimažinti atlyginimus. Jeigu ir toliau taip elgsis, mes rašysime prašymus išeiti iš darbo. Dauguma mūsų nori išeiti, pasiliktų nebent tie, kuriems nedaug iki pensijos liko, – sakė apsaugininkas. – O ką jie tada darys? Per dvi savaites susiras naujų darbuotojų? Jei ir susiras, juos gi reikia apmokyti. Ši bendrovė dėl savo požiūrio į darbuotojus išgarsėjo jau seniai, tačiau išvadų vadovai nepadarė.“

Andrius tvirtino, kad jam keista, kaip „Trikampis žiedas“ randa naujų apsaugininkų. „Apsaugininkai keičiasi labai greitai, kai kurie išeina padirbėję vos savaitę“, – pasakojo pašnekovas. 

Pasak jo, jeigu „Trikampio žiedo“ darbuotojai iki Naujųjų nesulauks pinigų, streikuos, o jei tai nepadės – išeis.

Klientai neskuba susimokėti 

Bendrovės „Trikampis žiedas“ vykdomasis direktorius Vasilijus Susojevas „15 min“ pripažino, kad įmonė vėluoja atsiskaityti su darbuotojais, tačiau pridūrė, kad tai paprastai netrunka ilgiau nei vieną mėnesį.

Vidutinė alga bendrovėje siekia 1 tūkst. Lt. „Trikampiame žiede“ dirba apie 300 žmonių.

„Pas mus alga už lapkritį turi būti mokama gruodžio 25 dieną, tačiau šį sykį sumokėsime tik už spalį. Nors gali būti, kad sumokėsime ir už lapkritį“, – sakė jis.

Anot V.Susojevo, didžiausia „Trikampio žiedo“ problema – laiku už paslaugas neatsiskaitantys klientai. „Jeigu jie mokėtų tada, kada privalo, nebūtų jokių problemų. Su mumis labiausiai vėluoja atsiskaityti statybų įmonės, kurių objektus saugome. Jūs raskite Lietuvoje bendrovę, kuri neturi finansinių bėdų“, – kalbėjo jis.

V.Susojevas teigė, kad  klientai „Trikampiui žiedui“ iš viso yra skolingi 2 mln. Lt. „Tačiau šių pinigų nematysime, ir teismai buvo, ir į antstolius kreipėmės. Norint nurašyti šią skolą turime sumokėti 15 proc. sumos siekiantį mokestį. Tai yra nesąmonė“, – sakė jis.

Algos susitraukė 

Paklaustas, ar tiesa, kad bendrovėje buvo sumažinti atlyginimai, V.Susojevas patvirtino, kad nuo spalio nebemokami priedai, kurie būdavo skaičiuojami pagal nustatytus tarifus. „Priedų ir premijų nusprendėme nebemokėti dėl blogos finansinės padėties, dabar mokame tik suderėtą atlyginimą“, – teigė „Trikampio žiedo“ atstovas.

Anot jo, vidutinė alga bendrovėje siekia 1 tūkst. Lt. „Trikampiame žiede“ dirba apie 300 žmonių.

Pasak V.Susojevo, tokio dydžio algos mokamos daugelyje saugos tarnybų. „Lietuvoje veikiančios apsaugos bendrovės yra išprotėjusios. Degalai, transporto remontas brangsta, o mūsų paslaugos taip atpigo, kad aš neįsivaizduoju, kaip reikia išgyventi“, – pabrėžė pašnekovas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką