Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Saulėtekio slėnyje“ įsikurs įmonė iš „Silicio slėnio“

„Saulėtekio slėnis“
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / „Saulėtekio slėnis“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Saulėtekio slėnyje“, Vilniuje, artimiausiu metu ketina įsikurti JAV pramoninės inžinerijos ir gamybos įmonės „Levanta Scientific“ antrinė bendrovė, veikianti pažangiosiomis technologijomis garsėjančiame „Silicio slėnyje“.

Projekto vertė sieks 16,2 mln. litų, jam įgyvendinti planuojama skirti iki 3,7 mln. litų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Naujoje įmonėje „Saulėtekio slėnyje“ bus sukurta ne mažiau kaip 80 darbo vietų chemikams, mikrobiologams, inžinieriams, projektuotojams ir kitų sričių specialistams.

Tai numatyta ketinimų protokole, kurį šiandien San Fransiske pasirašė „Levanta Scientific“ generalinis direktorius Michaelis Bryanas. Anksčiau šį dokumentą ūkio ministro Rimanto Žyliaus parašu jau buvo patvirtinusi Lietuva.

„Saulėtekio slėnyje“ įsteigtas „Levanta Scientific“ padalinys vykdys mokslinius tyrimus ir plėtos technologijas, reikalingas hipochloritinės rūgšties ir natrio hidroksido gamybai. Šios medžiagos naudojamos dezinfekcijai ir riebalams šalinti, jos bus gaminamos iš vandens ir druskos pasitelkiant elektrochemijos technologijas. Produkcija bus tiekiama farmacijos ir maisto pramonės įmonėms Lietuvoje ir užsienyje.

„Į „Saulėtekio slėnį“ ateina rimtos investicijos, kurios sudarys puikią galimybę gerinti mokslinių tyrimų bazę, kurti inovatyvius produktus ir svarbiausia – skatins mokslo vystymąsi šalyje. Lietuvai tokios investicijos ypač reikalingos, nes plėsdami į modernias technologijas orientuotus verslo parkus, galėsime naudotis verslo ir mokslo bendradarbiavimo rezultatais“, – sako ūkio ministras R. Žylius.

Įmonė „Levanta Scientific“, kurios būstinė yra Doverio mieste (Naujojo Hempšyro valstija), įsteigta 1997 metais. Didelė dalis jos sukurtų gamybos įrenginių yra unikalūs, pritaikyti specifiniams tam tikro užsakovo poreikiams. „Levanta Scientific“ klientų sąraše: JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA), JAV karinės jūrų pajėgos, Masačusetso technologijos institutas, Smitsono astrofizikos observatorija ir kitos organizacijos.

„Lietuvoje, turinčioje puikių specialistų ir tinkamą infrastruktūrą, matome gerų perspektyvų plėtoti veiklą. Mūsų pasirinkimui įtakos turėjo bendradarbiavimas su viešąja įstaiga „Investuok Lietuvoje“ – jos atstovai labai padėjo aiškinantis įvairius su investavimu susijusius svarbius aspektus“, – sakė „Levanta Scientific“ generalinis direktorius Michaelis Bryanas.

Trečiaisiais veiklos metais įmonė „Levanta Scientific“ iš Lietuvos numato eksportuoti 40 proc. produkcijos. Perspektyviausiomis eksporto rinkomis bendrovė laiko Rusiją, Europą ir Šiaurės bei Pietų Ameriką.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką