TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sausį Lietuvoje ėmė kilti kainos

Finansai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Finansai
Šaltinis: 15min
0
A A

2010 m. sausio mėn., palyginti su 2009 m. gruodžio mėn., bendrajam vartotojų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 7,1 procento pabrangusios būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos, 2,2 – transporto prekės ir paslaugos, 1 procentu –maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, 1,4 procento – alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai ir 4,5 procento atpigę drabužiai ir avalynė.

Vartojimo prekių kainos per minėtąjį laikotarpį padidėjo 1,7 procento, paslaugų kainos beveik nepasikeitė.

Būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekių ir paslaugų kainų pokytį labiausiai paveikė nuo 2010 m. sausio 1 d. 33,3 procento pabrangusi elektra, 0,8 – karštas vanduo ir centralizuotai tiekiama šiluma. Būsto nuomos mokesčiai sumažėjo 6,5 procento, suskystintos dujos maistui gaminti atpigo 1,7, būsto priežiūros ir remonto paslaugos – 0,8 procento.

Transporto prekių ir paslaugų kainų pokyčiui didžiausią įtaką turėjo 4,3 procento pabrangęs benzinas, 6,3 – dyzeliniai degalai, 7,4 – suskystintos automobilinės dujos, 9,5 – keleivinio geležinkelių transporto paslaugos. Keleivinio oro transporto paslaugos atpigo 8,3 procento.

Didžiausią įtaką maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainų pokyčiui turėjo 35,9 procento pabrangusios daržovės (agurkai, pomidorai, saldžiosios paprikos), 2 procentais – šokoladas ir kiti konditerijos gaminiai, 6,2 procento – miltai, 21,4 – kopūstai, 2,8 – gaivieji gėrimai, 2,9 – citrusų vaisiai. Kiauliena atpigo 1,8 procento, virtos dešros ir dešrelės – 1 procentu, bananai – 5, paukštiena – 0,9 procento.

Didžiausią įtaką maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų kainų pokyčiui turėjo 35,9 procento pabrangusios daržovės.

Alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių kainų padidėjimą nulėmė 2,3 procento pabrangę tabako gaminiai, 1 procentu – spirituoti gėrimai, 0,5 – alus. Vynas ir vyno produkcija atpigo 0,6 procento.

Drabužių ir avalynės mėnesiniam kainų pokyčiui įtaką darė dėl nuolaidų 5 procentais sumažėjusios drabužių ir 3,5 procento – avalynės kainos.

Iš kitų prekių ir paslaugų, turėjusių didelės įtakos bendrajam vartotojų kainų pokyčiui, galima paminėti 2 procentais pabrangusias judriojo telefono ryšio paslaugas, 1,7 procento – neelektrinius asmens priežiūros prietaisus, reikmenis ir priemones, 0,5 – farmacijos gaminius, 1,6 – namų ūkio valymo ir priežiūros priemones ir 2,2 procento atpigusias atostogų išvykas, 0,9 – baldus, 6,2 – sanatorijų paslaugas, 1,1 –elektrinius ir neelektrinius pagrindinius namų ūkio prietaisus, po 0,7 procento – vaizdo aparatūrą ir knygas.

Per metus (2010 m. sausio mėn., palyginti su 2009 m. sausio mėn.) vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,1 procento. Metinį kainų sumažėjimą lėmė per dvylika mėnesių 5,1 procento atpigę maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai, 7,6  – drabužiai ir avalynė, 3,2 – būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės ir paslaugos ir 19,6 procento pabrangę alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai, 4,4  – transporto, 4 procentais – sveikatos priežiūros prekės ir paslaugos.

Vartojimo prekės per metus atpigo 0,3 procento, paslaugos pabrango 0,2 procento.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Statistika Kaina
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką