Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sausį vidutinė elektros kaina biržoje buvo 13,8 cento už kilovatvalandę

Elektros laidai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Elektros laidai
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo šių metų pradžios Lietuvoje pradėjusioje veikti elektros biržoje per sausio mėnesį suprekiauta 536,7 mln. kilovatvalandžių elektros energijos, kurios vidutinė kaina buvo 138,4 Lt/MW.

Per biržą buvo suprekiauta 43 proc. viso Lietuvoje suvartojamo elektros energijos poreikio. Sausio mėnesį elektros biržoje sudaryta sandorių už 74,4 mln. litų, teigiama išplatintame pranešime.

„Pirmasis biržos veiklos mėnuo pranoko lūkesčius dalyvių aktyvumu ir pasiekta apyvarta. Birža veikė sklandžiai, kainas daugiausia koregavo oro sąlygos, vyko aktyvi tarptautinė prekyba“, – sakė Lina Skrabutėnaitė, rinkos operatoriaus bendrovės BALTPOOL UAB generalinė direktorė.

Kaip rašoma pranešime, pirmasis mėnuo rodo, jog elektros biržoje vyksta aktyvi tarptautinė prekyba. Biržoje yra užsiregistravę ir aktyviai veikia ne tik vietiniai gamintojai ir pirkėjai, bet ir kaimyninių šalių elektros prekybos įmonių atstovybės, sudariusios biržos dalyvių sutartis. Per sausį biržos dalyvių padaugėjo iki 20-ties.

Vidutinė biržoje suprekiautos elektros energijos kaina (13,8 ct/kWh) yra tik pačios elektros, kaip prekės, kaina be infrastruktūros mokesčių, kurie sudaro galutinę vartotojų mokamą kainą. Palyginimui – šiuo metu Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nustatyta normatyvinė elektros energijos gamybos savikaina yra 15,5 ct/kWh.

Mažiausia vidutinė dienos kaina elektros biržoje susiformavo sausio pradžioje – 5,8 ct/kWh, aukščiausia – 19 ct/kWh – per didžiausius šalčius paskutinę sausio savaitę. Kainų svyravimą daugiausia įtakos turėjo poilsio bei švenčių dienų laikotarpiai, o pakilimą – dėl rekordinio šiais metais šalčio išaugęs elektros energijos poreikis, kai šiluminės elektrinės daugiau dėmesio turėjo skirti šilumos, o ne elektros gamybai.
 

informacija
BALTPOOL, UAB
Vadovas: Andrius Smaliukas Darbuotojų sk.: 12 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką