TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Savivaldybėms – apie 53 mln. litų žemės mokesčio

Žemė
BFL nuotr. / Žemė
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pranešė, kad šiemet žemės mokesčio mokėtojai į savivaldybių biudžetus turėtų sumokėti apie 53 mln. litų. Iš viso šalyje yra per 900 tūkst. žemės mokesčio mokėtojų, tačiau dėl savivaldybių nustatytų lengvatų, šį mokestį moka apie 550 tūkst. gyventojų ir bendrovių.

 Žemės mokesčio mokėtojai 2007 metais sumokėjo daugiau nei 45 mln. litų, 2008–aisiais – beveik 48 mln. litų, o praėjusiaisiais – 49 mln. litų.

Žemės mokestį šiemet privalu sumokėti iki lapkričio 2 d. Tiems mokesčių mokėtojams, kurie yra VMI Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) vartotojai, visa informacija jau pateikta sistemoje, išsiųsti priminimai elektroniniu paštu, o kitiems išsiųsti tradiciniai laiškai.

„Didžiajai daliai žemės mokesčio mokėtojų mokėtina suma nesiekia 50 litų. Tokių visoje šalyje yra apie 320 tūkstančių, kitiems priskaičiuotos sumos yra kiek didesnės. Vis dėlto norėtume priminti, kad žmogus, turintis finansinių sunkumų, gali kreiptis į mokesčių inspekciją pagalbos“, – primena VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė.

Žemės mokesčio mokėtojas, turintis laikinų finansinių sunkumų, gali kreiptis į teritorinę valstybinę mokesčių inspekciją dėl galimybės mokestinę nepriemoką mokėti dalimis. Jei gyventojui reikia valstybės paramos, tokio gyventojo mokestinės nepriemokos gali būti pripažintos beviltiškomis ir neišieškomos, kol nepasikeis mokesčių mokėtojo ekonominė socialinė padėtis. Tokie mokesčių mokėtojai galės būti atleisti nuo priskaičiuotos, bet nesumokėtos žemės mokesčio delspinigių sumos dėl jų sunkios ekonominės ir socialinės padėties.

VMI informuoja, kad šiemet gavus informaciją iš trečiųjų šaltinių bei ją išanalizavus, daliai mokesčių mokėtojų (apie 60 tūkst.) buvo patikslintos mokėtinos žemės mokesčio sumos už 2007, 2008 ir 2009 metus. 23 tūkst. mokesčių mokėtojų galės susigrąžinti permokėtus 550 tūkst. litų, arba permokėtos sumos bus įskaitomos 2010–ujų metų žemės mokesčiui padengti.

Taip pat VMI akcentuoja, kad dalis gyventojų nesumokėjo visų priklausančių žemės mokesčių už ankstesnius metus, todėl EDS arba atsiųstame laiške bus pateikta informacija apie bendrai mokėtiną žemės mokesčio sumą.

„VMI, kruopščiai išanalizavusi pakeitimus Nekilnojamojo turto registre bei įvertinusi pateiktą kitų šaltinių informaciją, išsiaiškino, kad apie 16 tūkst. mokesčių mokėtojų ankstesniais metais visai nemokėjo mokesčio, o dalis sumokėjo per mažai (preliminariai skaičiuojama, kad vienam mokesčių mokėtojui suma pasikeitė vidutiniškai apie 30 litų), nes nebuvo registravę palikimo, ar įvykdžius pirkimo – pardavimo sandorį, įsigytas turtas neužregistruotas Nekilnojamojo turto registre. Dėl to žemės mokestis buvo skaičiuojamas ankstesniajam žemės savininkui, nors turėjo mokėti naujasis savininkas. Buvusiam žemės savininkui žemės mokesčio suma bus sumažinta, o tikrasis savininkas privalės įvykdyti mokestines prievoles“, – aiškina VMI atstovė, akcentuodama, jog didžioji dalis mokesčių mokėtojų papildomai turės sumokėti nuo kelių iki keliasdešimt litų siekiančias sumas. Jokie delspinigiai už perskaičiuotus žemės sklypus nebus skaičiuojami iki lapkričio 2d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką