TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

SEB bankas paskolą grupei SEB grąžins anksčiau

SEB
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / SEB
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos banko valdyba leido AB SEB bankui anksčiau termino grąžinti finansinei grupei „Skandinaviska Enskilda Banken“ 42 mln. eurų (tai sudaro 145 mln. Lt) subordinuotąją paskolą.

Bankas grąžins subordinuotąją paskolą anksčiau siekdamas optimizuoti kapitalo bazę ir sumažinti skolinimosi išlaidas. Paskola gauta 2006 m. rugsėjo 22 d.

SEB bankas teigia, kad banko kapitalo rodiklis 2012–2013 m. gerės dėl banko pelningos veiklos, o atsiradus papildomam kapitalo poreikiui bankas pritrauktų antrojo lygio kapitalą iš patronuojančiojo banko. Prireikus būtų stiprinamas ir pirmojo lygio kapitalas.

Lietuvos banko valdyba atsižvelgė į SEB banko testavimo nepalankiomis sąlygomis rezultatus. Pagal juos, banko kapitalizacijos lygis yra aukštas. Tačiau svarstymo metu pabrėžta, kad SEB bankas privalo turėti pakankamą kapitalo bazę, kuri būtų pajėgi amortizuoti galimus kredito nuostolius, jeigu ekonomika atsigautų lėčiau negu tikimasi ir banko optimistiniai lūkesčiai dėl specialiųjų atidėjinių dinamikos nepasitvirtintų.

Atkreiptas dėmesys, kad, siekdami atremti galimas rizikas, visi bankai, nepriklausomai nuo to, ar jie turi patronuojantįjį banką ar ne, turėtų vertinti ir laikyti pakankamą kapitalo atsargą.

Subordinuotoji paskola turi atitikti tam tikrus kriterijus, pavyzdžiui, įsipareigojama anksčiau laiko neprašyti grąžinti paskolos, bankroto atveju pirmiausia atsižvelgiama į kitų kreditorių interesus

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką