Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

SEB bankas pradės platinti su Azijos šalių fondais ir žemės ūkio žaliavomis susietas obligacijas

SEB
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / SEB
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

SEB bankas nuo birželio 1 dienos pradės platinti šešias obligacijų emisijas. Trys iš jų bus susietos su Azijos šalių (Pietų Korėjos, Japonijos ir Taivano) fondų krepšeliu, kitų trijų emisijų obligacijų pelningumas priklausys nuo žemės ūkio žaliavų krepšelio vertės pokyčio.

Naujos obligacijos bus platinamos iki birželio 22 dienos, teigiama banko pranešime.

„Azijos šalių eksporto apimtys pastebimai auga. Didžioji dalis iš Pietų Korėjos ir Taivano eksportuojamų prekių keliauja į Kiniją. Didėjantis Kinijos vidaus vartojimas, valstybės ekonomikos skatinimo planai turi teigiamos įtakos ir į šią šalį importuojančių valstybių ekonomikos plėtrai.

Japonijos eksporto į Kiniją dalis taip pat akivaizdžiai didėja, Japonijoje pastebimas ir mažėjantis nedarbo lygis. Paminėtina ir tai, kad Pietų Korėjos ir Taivano ekonomika augo net ir nepalankiais 2009 metais, o 2010 m. SEB banko analitikai prognozuoja ir tolesnį šių šalių BVP augimą. Tuo
tarpu žemės ūkio žaliavos išlieka patrauklios investuotojams dėl didėjančios žemės ūkio žaliavų paklausos, kurią lemia riboti žemės ištekliai, didėjantis gyventojų skaičius bei platus žaliavų panaudojimas įvairiose pramonės šakose“, – sakė SEB banko Finansų rinkų departamento
direktoriaus pavaduotojas Evaldas Čepulis.

Fondų krepšelį, su kuriuo susietos naujos trejų metų trukmės obligacijos, sudaro Pietų Korėjos, Japonijos ir Taivano fondai, kurių vienetais prekiaujama biržoje: iShares MSCI South Korea Index Fund, iShares MSCI Japan Index Fund, iShares MSCI Taiwan Index Fund. Šie fondai investuoja į
Azijos šalių likvidžiausių įmonių akcijas. Tarp fondų investicijų – vienos didžiausių pasaulyje elektroninės įrangos, puslaidininkių, automobilių gamybos ir finansinių paslaugų bendrovių akcijos.

Obligacijų, susietų su Azijos šalių fondų krepšeliu, bus galima įsigyti po 100 ir 115 litų bei 105 eurus. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 41 proc., antrosios – 165 proc., emisijos eurais – 77 procentai.

Žemės ūkio žaliavų krepšelį, su kuriuo susietos trys naujos obligacijų emisijos, lygiomis dalimis sudaro kukurūzai, sojų pupelės, cukrus, kava, medvilnė ir kakava. Šios žaliavos yra naudojamos pagrindinėse maisto, galvijų pašarų, biodegalų ir tekstilės gamybos pramonės šakose.

Šios trejų metų trukmės obligacijos bus platinamos po 100 ir 110 litų bei 105 eurus. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 65 proc., antrosios – 194 proc., emisijos eurais – 121 procentas.

Obligacijų nuo birželio 1 dienos bus galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, klientams siūloma susipažinti su obligacijų emisijų prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių finansinių priemonių ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką