TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

SEB bankas pradės platinti su Kinijos įmonių akcijomis ir žemės ūkio žaliavomis susietas obligacijas

SEB
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / SEB
Šaltinis: 15min
0
A A

SEB bankas nuo vasario 17 dienos pradės platinti keturias obligacijų emisijas. Dvi iš jų bus susietos su Kinijos, Honkongo ir Taivano įmonių akcijomis, teigiama banko pranešime.

rečiosios ir ketvirtosios emisijos obligacijų pelningumas priklausys nuo žemės ūkio žaliavų krepšelio vertės pokyčio. Už vienos iš emisijų obligacijas investuotojams kasmet bus mokamos garantuotos 3,3 proc. metų palūkanos. Investuotojai, norintys gauti daugiau pelno už akcijų ar žaliavų pokyčius, galės rinktis kitas obligacijų emisijas, platinamas litais ir eurais. Naujos obligacijos bus platinamos iki kovo 4 dienos.

„Kinijos ekonomikos augimas pernai pasiekė dviženklį skaičių. Ši šalis yra viso pasaulio ekonomikos atsigavimo priešakyje. Valstybės ekonomikos skatinimo planai, vidaus vartojimo didėjimas ir atsigaunančios eksporto rinkos gali turėti teigiamą įtaką šios šalies ekonomikos augimui ir 2010 metais. Tuo tarpu žemės ūkio žaliavų kainos kyla, jei rinkoje yra šių produktų trūkumas. Dėl ribotų žemės išteklių ir didėjančio gyventojų skaičiaus bei atsigaunančio vartojimo investicijos į žaliavas yra patrauklios investuotojams“, – sakė SEB banko Finansų rinkų departamento direktoriaus pavaduotojas Evaldas Čepulis.

Anot jo, investuotojus turėtų sudominti ne tik galimybė gauti pelno už Kinijos įmonių akcijų ar žaliavų krepšelio padidėjusią vertę, bet ir, pasirinkus vieną iš platinamų emisijų litais, trejus metus gauti garantuotas 3,3 proc. metų palūkanas. Pasirinkę šias obligacijas, investuotojai iš anksto žinos, kiek mažiausiai jie gaus pelno, be to, turės galimybę gauti ir papildomo pelno, jei Kinijos įmonių akcijų kainos kiltų. Garantuotos palūkanos bus išmokamos kasmet, neatsižvelgiant į akcijų, su kuriomis susietos obligacijos, vertės pokyčius.

Trejų metų trukmės obligacijų, susietų su Kinijos akcijomis, bus galima įsigyti po 100 litų. Pirmosios emisijos tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 35 proc., antrosios – 205 procentai. Už pirmosios emisijos obligacijas bus mokamos 3,3 proc. metų palūkanos, apskaičiuojamos nuo nominaliosios obligacijų vertės ir išmokamos kasmet, neatsižvelgiant į akcijų krepšelio vertės pokyčius.

Šios obligacijos susietos su 15 Kinijos įmonių akcijų krepšeliu. Įmonės, nuo kurių akcijų vertės pokyčių priklausys obligacijų pelningumas, yra vienos pirmaujančių ne tik Kinijos, bet ir kitų besivystančių Azijos šalių energetikos, finansinių paslaugų, telekomunikacijų, infrastruktūros plėtros ir pramonės srityse.

Kitos dvi emisijos, susietos su žemės ūkio žaliavų krepšeliu, bus platinamos po 100 litų ir 105 eurus. Emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 75 proc., emisijos eurais – 80 procentų. Žemės ūkio žaliavų krepšelį sudaro 6 žaliavos: kviečiai, sojų pupelės, kukurūzai, kava, medvilnė ir kakava.

Obligacijų nuo vasario 17 dienos bus galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, klientams siūlome susipažinti su obligacijų emisijų prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių finansinių priemonių ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.

SEB bankas yra su akcijomis susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 208 su akcijomis susietas obligacijų emisijas, kurių nominalioji vertė 1,053 mlrd. litų. Pagal Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume užregistruotų galiojančių obligacijų nominaliąją vertę bankas 2010 m. vasario 9 d. užėmė 55,6 proc. šalies rinkos.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką