Banko teigimu, daromos prielaidos, kad dėl atsiversiančios galimybės kaupiantiesiems pasitraukti antros pakopos pensijų fondai neteks 35 proc. turto, o 60 proc. atsiimtų lėšų gyventojai išleis prekėms ir paslaugoms įsigyti.
„Galutinis pasitraukiančiųjų ir lėšų panaudojimo pasiskirstymas gali gerokai skirtis ir priklausys nuo to, kokia bus ekonominė padėtis kitais metais ir kokie patarimai dėl pasirinkimų dominuos viešojoje erdvėje. Manome, kad planuojantys pasitraukti tą padarys nedelsdami ir didžiausia įtaka ekonomikai bus 2026 metų antrą ir trečią ketvirčiais“, – banko pranešime sakė ekonomistas Tadas Povilauskas.
